Medové bonbony na stromeček

Bonbony ze stromečku přijdou vhod zejména po svátcích, kdy se krabice s cukrovím začínají povážlivě vyprázdňovat. Proč je kupovat, když si je můžete vyrobit doma? Máme pro vás jednoduchý recept.

8.12.2017
SDÍLEJ:

Medové bonbonyFoto: Redakce

Seznam surovin

  • med 170 gramů
  • čokoláda na vaření 170
  • tuk ztužený (100%) 1 lžička
  • cukr krupice 140 gramů
  • máslo 110 gramů
  • olej (na potření)

Postup přípravy

Čokoládu rozlámejte do kastrůlku (použijte nádobu se silnějším dnem), přidejte 100% tuk a nechte při mírné teplotě změknout.

V jiném kastrůlku svařte cukr a máslo na karamel, přidejte med a za stálého míchání přiveďte k varu. Chvilku povařte a přidejte rozpuštěnou čokoládu. Jakmile začne směs bublat, odstavte a míchejte. Kápněte trošku na studený talíř. Pokud hmota ztuhne, je hotová (jinak ještě chvíli povařte a míchejte). Hmotu nalijte na plochou mísu potřenou olejem a než zcela ztuhne, krájejte nožem namáčeným ve vodě kostky nebo libovolné tvary. Bonbony nechte zcela ztuhnout.

Pak je přendejte na papírový košíček nebo zabalte do staniolu či barevného celofánu a nitkou přivažte na stromeček.

Autor: Redakce

8.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál