Britského autora Roberta Bryndzu si oblíbily již miliony čtenářů po celém světě. Proslavil se svou sérii šestí thrillerů (Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny, Do posledního dechu, Chladnokrevně, Smrtící tajnosti) s velmi oblíbenou vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Nyní vychází jeho nová série thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, ženou s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost. Začtěte se i vy do spletitého příběhu Kanibal z Nine Elms, který je žhavou novinkou na pultech knihkupectví.

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ krutého sériového vraha s přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a vede poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne zpět do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Dokáže Kate chytit dalšího sériového vraha?

Ukázka:

„KANIBAL Z NINE ELMS", rozzářil se nadpis na ohromném plátně.

Jakmile plátno zaplnila fotografie z místa činu, ozvalo se kolektivní zalapání po dechu. Snímek byl pořízen na autovrakovišti. Nahé tělo mladé dívky leželo na boku v kalném blátě vedle rezavých a napůl sešrotovaných aut. Hromady nepoužitelných vozidel se táhly do dálky a v pozadí se rýsovalo mlhavé londýnské panorama se dvěma komíny elektrárny Battersea. Na vršku hromady aut seděla osamělá vrána a shlížela na tělo mladé dívky. Bláto a skutečnost, že tělo bylo vystavené vlivům počasí, mu dodávaly barvu rzi. Jako by se jednalo o kov. O nějaký malý groteskní předmět, kterého se majitel zbavil.

„Kurz, na který jste se přihlásili, se nazývá Ikony zločinu. Název reflektuje, jak jsme my jako společnost posedlí vraždou a sériovými vrahy. Je vhodné, že začínám sériovým vrahem, kterého jsem znala – Peterem Conwayem, bývalým detektivem šéfinspektorem Metropolitní policie, který je dnes známý jako Kanibal z Nine Elms. Dívka na fotografii je jeho první oběť, Shelley Norrisová…," Kate vystoupila ze záře promítaného snímku a postavila se ke straně. „Pokud vám tato fotografie připadá děsivá, je to v pořádku. Jedná se o normální reakci. Pokud chcete studovat kriminologii, budete muset sestoupit z výšin a ušpinit se tím nejhorším, co v sobě lidstvo má. Fotografie byla pořízená v březnu roku 1993 na autovrakovišti v ulici Nine Elms Lane," řekla Kate a posunula karusel. Další snímek byl širokoúhlým záběrem na tělo mladé dívky zezadu, které leželo ve vysoké trávě. Nad okolními stromy visela nízká mlha.

Autor:

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku a jeden z nejprodávanější autorů poslední doby.

Zdroj: Grada Publishing, a.s.

Psát začal ve 13 letech, kdy mu rodiče koupili k Vánocům psací stroj. Původně vystudoval herectví a z nedostatku příležitostí se rozhodl, že si napíše vlastní divadelní hru. S tou se účastnil divadelního festivalu v Edinburghu, kde sklidila velký úspěch. To Roberta povzbudilo, aby se začal psaní věnovat profesionálně.

Robert má za sebou šestidílnou řadu thrillerů s oblíbenou vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Na letošní Vánoce si pro své čtenáře připravil zbrusu novou postavu Kate Marshallovou, která bude provázet dalšími Robertovými knihami.