Vánoční SOS sladký manuál

Vánoce jsou spojeny nejen s těšením, ale i se stresem. Pokud se zařídíte podle našeho manuálu do kuchyně, máte z polovičky vyhráno!

Když není času nazbyt, ušetříte čas, pokud po víte, po jakém pomocníkovi sáhnout.

Zdroj: Moravskoslezské cukrovary, a. s.

  • Všestranný pomocník, který vykouzlí naopak křehká těsta pro linecké cukroví, rohlíčky i další druhy cukroví. Hádáte Korunní cukr moučka? Máte pravdu! Moučku i další cukry můžete najít v novém obalu. Pokud ale v obchodě najdete původní obal, nebojte sladí pořád stejně.

Zdroj: Moravskoslezské cukrovary, a. s.

  • Korunní cukr moučka v praktickém mlýnku předejde cukrové pohromě. Praktický mlýnek, zabudovaný přímo v krabičce, se snadno používá, takže cukrujete opravdu pouze to, co si přejete, nikoli i stůl nebo linku kolem. Přiložené víčko navíc chrání cukr před proniknutím vlhkosti či drobných nečistot.

Zdroj: Moravskoslezské cukrovary, a. s.

Zapojte děti!

Máte děti alespoň školkového věku? Pak je určitě zapojte do příprav vánočního cukroví. Zabaví se, nebudou překážet a budete je mít stále pod dohledem. I menší děti zvládnou míchat krém nebo náplň a zapojí svaly na rukou. Větší děti zvládnout již obalovat kousky v moučkovém cukru či dokonce pocukrovat hotové výrobky – vánočky, záviny či štóly. Za odměnu mohou ochutnat rozbité kousky, přílišné konzumaci zamezíte hlasitým společným zpíváním koled. Do života si odnesou nádherné vzpomínky a kladný vztah k rodinné vánoční tradici.

Zdroj: Moravskoslezské cukrovary, a. s.

Stala se nehoda? Zachovejte chladnou hlavu!

Cukroví se nedá uvolnit z plechu – upečené výtvory musíme z plechu sejmout ihned pro upečení, jinak se k plechu přilepí a jen těžko ho odebereme bez poškození. Jestliže jsme tento promeškali, je dobré plech znovu vložit do vyhřáté trouby a po vytažení jednoduše odebrat.

Bílek nelze našlehat do pevného sněhu – pravděpodobně se k bílku vloudila při oddělování i malá část žloutku. Opatrně je můžeme odstranit třeba kouskem skořápky.

Více rad i receptů najdete na www.korunnicukr.cz. A můžete nás sledovat i na Facebooku a Instagramu. 

Zasoutěžte si s námi o Vánoční dózu, která obsahuje cukr krupici a moučkový cukr. Vyhrává 5 vylosovaných výherců, kteří SPRÁVNĚ odpoví na uvedenou soutěžní otázku.

Zdroj: Moravskoslezské cukrovary, a. s.