Dana Morávková si své brýle vybírá on-line. Zjistěte i vy jak na to!

 

Přemýšlíte nad nákupem nových dioptrických brýlí, ale nechce se vám obcházet několik optik, než najdete ty správné? Vyberte si z tisíců obrouček z pohodlí domova a kompletní brýle si pořiďte přes internet s bezpečným doručením až domů, podobně jako herečka Dana Morávková.

Období koronavirové pandemie přesunulo řadu služeb z kamenných obchodů na internet. Jedním z takových případů je i nákup brýlí, jejichž prodej podle údajů internetových obchodů stoupl od počátku letošního března o více než 100 %. „Řada zákazníků raději volí bezpečí svého domova a brýle si nechá doručit až domů. Celý proces od potvrzení objednávky až po doručení dioptrických brýlí trvá jen od 5 do 7 pracovních dnů. Velkou výhodou je i cena, protože například vybrané brýle značky Crullé včetně dioptrických skel u nás pořídíte už od 997 korun,“ vysvětluje Kateřina Ziklová specialistka zákaznického servisu e-shopu Alensa.cz, který se zaměřuje na prodej brýlí a kontaktních čoček on-line.

alensaZdroj: alensa

alensaZdroj: alensa

Jak si brýle pořídit on-line?

Na stránce Alensa.cz si v sekci dioptrické brýle můžete vyfiltrovat brýle podle tvaru, barvy, značky a dalších parametrů. Pokud máte na svém počítači webkameru, můžete zjistit, jak brýle vypadají přímo na vás. Stačí kliknout na ikonku kamery u vybraného modelu, která spustí funkci zvanou virtuální zrcadlo. Kamera začne snímat váš obličej a “nasadí” vám na něj vybrané brýle. Pohybujte hlavou, ať vidíte, jak vám brýle padnou z různých úhlů. Podobně to udělala i herečka Dana Morávková, která nosí brýle značky Crullé.

Pro srovnání se můžete podívat vlevo, jak vypadají brýle ve virtuálním zrcadle a vpravo jak v realitě.

Jak správně zadat parametry z předpisu? Poradí optometristka

Abyste si byli jisti, že vám brýle budou dobře sedět, doporučujeme věnovat pozornost i jejich rozměrům, které jsou u všech našich obrub uvedeny. Změřte si brýle, které aktuálně používáte a porovnejte rozměry s hodnotami uvedenými u brýlí, které jste si vybrali.

K samotnému objednání nových dioptrických brýlí budete potřebovat předpis od očního lékaře nebo optometristy, který by neměl být starší než půl roku. Zadejte dioptrie pro pravé a levé oko. „Je potřeba dávat si pozor na znaménka, zejména na záměnu plusových a minusových hodnot. Když znaménko není uvedeno, jedná se o plusové dioptrie, = (rovná se) znamená minusové dioptrie. Pokud máte v předpisu uvedené i hodnoty pro osu a cylindr, zadejte je. V opačném případě nechte v políčkách nulovou hodnotu,“ uvádí optometristka Kristýna Štěbetáková.

Pro správné zabroušení brýlových skel je potřeba uvést i vzdálenost zornic (PD). Pokud ji v předpisu nemáte uvedenou, můžete vyzkoušet funkci „Virtuální pravítko“. Posledním krokem je výběr typu dioptrických skel. Nabízíme několik stupňů ztenčení skel. Podle zadaných dioptrií vám budou automaticky nabídnuta ideální skla pro vaše hodnoty.

(Pokud chcete mít jistotu, že budou dioptrie zadané dobře, pošlete nám svůj předpis od očního lékaře na: info@alensa.cz nebo se obraťte na zákaznický servis společnosti Alensa.cz: +420 226 292 895.)

Vyzkoušejte si nákup brýlí on-line i vy.

Vyhrajte 3x voucher 1 000,- Kč na nákup dioptrických brýlí Crullé Navíc každý, kdo se do soutěže zapojí a uvede svůj e-mail, získá slevový voucher na 500,- Kč na nové dioptrické brýle značky Crullé.

Co získáte nákupem brýlí online

  • stejnou nebo lepší kvalitu než v optice za 1/3 ceny
  • výběr z až 3 000 obrouček na Alensa.cz
  • dopravu zdarma u objednávky nad 800 Kč
  • kompletní brýle už od 997 Kč
  • možnost vyzkoušet si většinu brýlí ve virtuálním zrcadle
  • už základní skla mají antireflexní úpravu, tvrzení, UV filtr, samočistící, superhydrofóbní, oleofóbní a antistatickou vrstvou.