vánoční dárky

Vítejte ve Vánoční soutěži Deník.cz
V soutěžním kalendáři na Vás každý týden čekají zajímavé ceny od našich partnerů. Neváhejte a soutěžte celý týden ve všech soutěžních oknech, ať zvýšíte svou šanci na výhru.

Krásný advent Vám přeje Deník.cz!

THRILLER ROBERTA BRYNDZY

 

Britského autora Roberta Bryndzu si oblíbily již miliony čtenářů po celém světě. Proslavil se svou sérii šestí thrillerů (Dívka v ledu, Noční lov, Temné hlubiny, Do posledního dechu, Chladnokrevně, Smrtící tajnosti) s velmi oblíbenou vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Nyní vychází jeho nová série thrillerů s vyšetřovatelkou Kate Marshallovou, ženou s pohnutým osudem a silným smyslem pro spravedlnost. Začtěte se i vy do spletitého příběhu Kanibal z Nine Elms, který je žhavou novinkou na pultech knihkupectví.

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ krutého sériového vraha s přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a vede poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne zpět do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Dokáže Kate chytit dalšího sériového vraha?

Ukázka:

„KANIBAL Z NINE ELMS", rozzářil se nadpis na ohromném plátně.

Jakmile plátno zaplnila fotografie z místa činu, ozvalo se kolektivní zalapání po dechu. Snímek byl pořízen na autovrakovišti. Nahé tělo mladé dívky leželo na boku v kalném blátě vedle rezavých a napůl sešrotovaných aut. Hromady nepoužitelných vozidel se táhly do dálky a v pozadí se rýsovalo mlhavé londýnské panorama se dvěma komíny elektrárny Battersea. Na vršku hromady aut seděla osamělá vrána a shlížela na tělo mladé dívky. Bláto a skutečnost, že tělo bylo vystavené vlivům počasí, mu dodávaly barvu rzi. Jako by se jednalo o kov. O nějaký malý groteskní předmět, kterého se majitel zbavil.

„Kurz, na který jste se přihlásili, se nazývá Ikony zločinu. Název reflektuje, jak jsme my jako společnost posedlí vraždou a sériovými vrahy. Je vhodné, že začínám sériovým vrahem, kterého jsem znala – Peterem Conwayem, bývalým detektivem šéfinspektorem Metropolitní policie, který je dnes známý jako Kanibal z Nine Elms. Dívka na fotografii je jeho první oběť, Shelley Norrisová…," Kate vystoupila ze záře promítaného snímku a postavila se ke straně. „Pokud vám tato fotografie připadá děsivá, je to v pořádku. Jedná se o normální reakci. Pokud chcete studovat kriminologii, budete muset sestoupit z výšin a ušpinit se tím nejhorším, co v sobě lidstvo má. Fotografie byla pořízená v březnu roku 1993 na autovrakovišti v ulici Nine Elms Lane," řekla Kate a posunula karusel. Další snímek byl širokoúhlým záběrem na tělo mladé dívky zezadu, které leželo ve vysoké trávě. Nad okolními stromy visela nízká mlha.

Autor:

Robert Bryndza je britský autor žijící trvale na Slovensku a jeden z nejprodávanější autorů poslední doby.

Psát začal ve 13 letech, kdy mu rodiče koupili k Vánocům psací stroj. Původně vystudoval herectví a z nedostatku příležitostí se rozhodl, že si napíše vlastní divadelní hru. S tou se účastnil divadelního festivalu v Edinburghu, kde sklidila velký úspěch. To Roberta povzbudilo, aby se začal psaní věnovat profesionálně.

Robert má za sebou šestidílnou řadu thrillerů s oblíbenou vyšetřovatelkou Erikou Fosterovou. Na letošní Vánoce si pro své čtenáře připravil zbrusu novou postavu Kate Marshallovou, která bude provázet dalšími Robertovými knihami.

Zpět na výpis soutěží