Vánoční dárky

Vítejte ve Vánoční soutěži Deník.cz
V soutěžním kalendáři na vás každý týden čekají zajímavé ceny od našich partnerů. Neváhejte a soutěžte celý týden ve všech soutěžních oknech, ať zvýšíte svou šanci na výhru.

Krásný advent vám přeje Deník.cz!

Lihovárek

 

Lihovárek

Dovolte nám Vám představit Lihovárek. Věříme, že nejsme jen tak obyčejný obchod. Při všem, co děláme, nás totiž žene touha dostat kvalitní české pití na místa, kam patří. Lihovárek jsme původně vytvořili jako online galerii českého lihovarnictví. Časem jsme otevřeli i kamennou „galerii“, kde je možné si vše prohlédnout, ochutnat, zažít a dozvědět se o dílech řemeslných lihovarů více. A samozřejmě si nějaké ty kousky pořídit domů.

Proč to vlastně děláme?
LihovárekSpousta lidí se dnes vyzná v exotických rumech nebo ve whisky, a na ty naše české poklady zapomíná. Je to ale ohromná škoda. Naším hlavním cílem je proto pozvednout povědomí o českých rukodělných destilátech a likérech na vyšší úroveň. Abychom u nás v Česku neoceňovali jen alkohol z Karibiku, USA, Francie, Skotska a dalších zemí. Aby stále více lidí vědělo, jak vypadá (a jak by měla chutnat!) česká produkce. V mnoha ohledech se totiž můžeme směle porovnávat se světovou špičkou. Ovocné destiláty k nám Čechům patří. Jsou součástí naší DNA podobně jako pivo. A tak jako každý pozná chuť našeho piva, tak by měl vědět, jak má chutnat kvalitní český alkohol, když je vyráběný poctivě. Pečlivě pro vás vybíráme skutečně jen to nejlepší, co se v Čechách, na Moravě a ve Slezsku rodí. Proto u nás neseženete úplně vše, ale jen lahve, za které osobně rušíme.

Jaké destiláty v Česku vznikají?
Beze vší skromnosti je třeba říct, že jsme naprostá světová špička v ovocných destilátech. Ty se díky zlepšeným technologiím v posledních dvou dekádách dostaly na impozantní úroveň. Nejde jen o slivovici, ovocná kategorie je daleko bohatší. Znáte například kdoule? Mirabelky? A co oskeruše? Samostatnou kapitolou je pak staření ovocných destilátů v sudech. Jablkovice nebo vínovice z dubových sudů se mohou směle měřit s těmi nejlepšími francouzskými koňaky a kalvádosy. Máme také ohromnou tradici žaludečních likérů a začínají se objevovat svěží a lehké ovocné likéry. Do toho nám vzkvétá ginová scéna a zrají nové a nové whisky. Stále je co objevovat. Pořád je co pít. A hlavně se jedná o skvělé dárky.

Ze správných odpovědí budou vylosováni tři výherci, kteří vyhrají lahev Slivovice Karlátka.