vánoční dárky

Vítejte ve Vánoční soutěži Deník.cz
V soutěžním kalendáři na Vás každý týden čekají zajímavé ceny od našich partnerů. Neváhejte a soutěžte celý týden ve všech soutěžních oknech, ať zvýšíte svou šanci na výhru.

Krásný advent Vám přeje Deník.cz!

Moravskoslezské cukrovary

 

Vánoční SOS sladký manuál

Vánoce jsou spojeny nejen s těšením, ale i se stresem. Pokud se zařídíte podle našeho manuálu do kuchyně, máte z polovičky vyhráno!

Když není času nazbyt, ušetříte čas, pokud po víte, po jakém pomocníkovi sáhnout.

  • Všestranný pomocník, který vykouzlí naopak křehká těsta pro linecké cukroví, rohlíčky i další druhy cukroví. Hádáte Korunní cukr moučka? Máte pravdu! Moučku i další cukry můžete najít v novém obalu. Pokud ale v obchodě najdete původní obal, nebojte sladí pořád stejně.

  • Korunní cukr moučka v praktickém mlýnku předejde cukrové pohromě. Praktický mlýnek, zabudovaný přímo v krabičce, se snadno používá, takže cukrujete opravdu pouze to, co si přejete, nikoli i stůl nebo linku kolem. Přiložené víčko navíc chrání cukr před proniknutím vlhkosti či drobných nečistot.

Zapojte děti!

Máte děti alespoň školkového věku? Pak je určitě zapojte do příprav vánočního cukroví. Zabaví se, nebudou překážet a budete je mít stále pod dohledem. I menší děti zvládnou míchat krém nebo náplň a zapojí svaly na rukou. Větší děti zvládnout již obalovat kousky v moučkovém cukru či dokonce pocukrovat hotové výrobky – vánočky, záviny či štóly. Za odměnu mohou ochutnat rozbité kousky, přílišné konzumaci zamezíte hlasitým společným zpíváním koled. Do života si odnesou nádherné vzpomínky a kladný vztah k rodinné vánoční tradici.

Stala se nehoda? Zachovejte chladnou hlavu!

Cukroví se nedá uvolnit z plechu – upečené výtvory musíme z plechu sejmout ihned pro upečení, jinak se k plechu přilepí a jen těžko ho odebereme bez poškození. Jestliže jsme tento promeškali, je dobré plech znovu vložit do vyhřáté trouby a po vytažení jednoduše odebrat.

Bílek nelze našlehat do pevného sněhu – pravděpodobně se k bílku vloudila při oddělování i malá část žloutku. Opatrně je můžeme odstranit třeba kouskem skořápky.

Více rad i receptů najdete na www.korunnicukr.cz. A můžete nás sledovat i na Facebooku a Instagramu. 

Zasoutěžte si s námi o Vánoční dózu, která obsahuje cukr krupici a moučkový cukr. Vyhrává 5 vylosovaných výherců, kteří SPRÁVNĚ odpoví na uvedenou soutěžní otázku.

Zpět na výpis soutěží