Canon EOS 200D: sexy, kompaktní a šikovný foťák se skvělým obrazem 

Digitální fotoaparát EOS 200D pomáhá vyprávět zážitky dosud nevídaným způsobem. A to i těm, kteří s fotografováním zrcadlovkou zatím nepřišli do kontaktu. EOS 200D je totiž dokonalou náhradou pro všechny nadšence fotící pomocí chytrých telefonů. Proč?

Ovládání podobné mobilu

Začít můžeme tím, že v ruce budete mít nejlehčí zrcadlovku s otočným displejem na světě, kterou můžete brát na dovolené, oslavy nebo na procházku, když máte chuť něco tvořit. Váží totiž jen 453 gramů a i její tělo je takové, že vám příjemně padne do ruky.

Fotografování nebo natáčení videí s ní je hračkou. Tento foťák od Canonu totiž podporuje dotykové ovládání na přehledném displeji, takže přechod z mobilu k zrcadlovce půjde vlastně sám. Otočný displej je skvělým pomocníkem pro pořízení třeba i neobvyklých záběrů z jakékoli pozice. A právě na LCD displeji lze naplno využívat i intuitivní uživatelské rozhraní s průvodcem, který fotografovi přehledně a jednoduše vysvětluje jednotlivé použité funkce. Vizuální popis tak usnadňuje pochopení toho, jak změny v nastavení ovlivní výslednou podobu snímku. Kdo už vše potřebné zná, může samozřejmě tohoto průvodce kdykoli vypnout.

Propojení rovnou na internet

Fotografie dnes znamená sdílení. Takže není divu, že EOS 200D nabízí přímou podporu pro Instagram a další sociální sítě. Nejenže si můžete zvolit focení do čtvercového formátu, ale zrcadlovka navíc disponuje možností bezdrátového připojení přes Wi-fi, Bluetooth nebo NFC. S využitím aplikace Canon Camera Connect tak můžete své snímky a videa sdílet odkudkoli a ve výrazně lepší kvalitě, než kterou získáte z mobilního telefonu. S EOS 200D si pořídíte i bezchybná selfíčka: stačí displej vyklopit a pohodlně a především kontrolovaně tak nafotit sebe na koncertě, před Karlštejnem nebo třeba Tádž Mahálem.

Canon při vývoji zrcadlovky EOS 200D samozřejmě myslel i na styl – fotoaparát je tak k dispozici ve třech barevných kombinacích: tradiční černou doplňuje bílé provedení a klasikou inspirovaná stříbrno hnědá kombinace.

Zasoutěžte si o tři fotoaparáty Canon EOS 200D.

Odpověď na soutěžní otázku najdete v článku.