Během výluky chystá pražský dopravní podnik (DPP) kompletní rekonstrukci kolejí v jižní části ulici Komunardů. Původní trať z velkoplošných panelů bude nahrazena moderní konstrukcí trati na železobetonové desce s živičným povrchem, píše web Zdopravy.cz. „Tato nová trať přinese zvýšení jízdního komfortu pro cestující a snížení hlukové zátěže okolí. Budou rozšířena preferenční opatření ve formě betonových tvarovek oddělujících trať od vozovky. Délka rekonstruovaného úseku je 427 metrů,“ uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková.

Tramvaj v Praze. Ilustrační foto.
Provoz tramvají v centru byl ochromen. V Dlážděné auto poškodilo trolej

Omezení u holešovické tržnice se dotkne šesti tramvajových linek. Linky 1 a 25 jedou z Letné na Vltavskou a dále až na kolejový přejezd u Pražské tržnice, kde jsou ukončeny. Čtrnáctka jede z Hlávkova mostu a Vltavské na Strossmayerovo náměstí a je ukončena na Výstavišti Holešovice.

Tramvajová výluka v pražských Holešovicích. Infografika.Zdroj: DPP„V úseku Maniny - Palmovka - Ohrada - Spojovací nahrazuje linku 1 prodloužená linka číslo 6. V úseku Maniny - Palmovka - Nádraží Libeň - Lehovec nahrazuje linku 25 prodloužená linka 12 (z Letné odbočí přímo k Výstavišti a dále pokračuje přes Nádraží Holešovice na Palmovku). V úseku Maniny - Palmovka - Vysočanská nahrazuje linku 14 dočasná linka 34. Pozor, linka 34 je zřízená prodloužením vložených spojů linky 17 končících obvykle na Výstavišti Holešovice. Z Vysočanské, Palmovky, Manin, Nádraží Holešovice a Výstaviště Holešovice (nebo zpět) tak je možné po změně čísla linky z 34 na 17 pokračovat bez přestupu dále ve směru Staroměstská a Modřany spojem linky 17,“ píše firma Ropid na facebookové stránce.

 

Mezititulek

Jak uvádí organizátor městské hromadné dopravy, „pro doplňkovou místní obsluhu je zaveden náhradní autobus X25 mezi Pražskou tržnicí a Maninami.“ Podle webu se jedná o polookružní linku. „Pokud však nesměřujete přímo do okolí Tusarovy, je vhodnější na tramvaje ve směru Dělnická a Palmovka přestupovat místo Vltavské u Nádraží Holešovice a náhradní autobusové dopravě se tak vyhnout,“ upozorňuje Ropid s tím, že bližší informace lidé najdou na zastávkách povrchové dopravy.

Tramvaje se na Vinohradskou vrátí dřív. Dopravní podnik hl. m. Prahy plánuje letní výluky.Zdroj: DPP

Tramvajová trať v Praze. Ilustrační foto.
Vykolejená tramvaj zastavila provoz mezi Vozovnou Střešovice a Petřinami

Pondělí však v MHD přineslo i dvě dobré zprávy. Ráno byl obnoven provoz před Bílou labutí, kde po 16 letech došlo k výměně kolejí mezi ulicemi Havlíčkovou a Těšnovem (včetně části křižovatky). Opět zde začaly jezdit tramvajové linky 3, 8, 14, 24, 92 a autobus 207. Tramajové spoje opět obsluhují také zastávku Na Knížecí, kam opět v pravidelných trasách jezdí linky 7 a 21, která se tak vrací do pravidelné trasy na Radlickou.

Z důvodu havárie kolejové konstrukce ve Vodičkově ulici v Praze začala 11. listopadu 2010 výluka tramvajového provozu v úseku Jindřišská – Lazarská.
Mezi Smíchov a Hlubočepy se vrací tramvaje, další velká výluka začne

Podívejte se na vánoční tramvaj:

Zdroj: Youtube

garáže hostivař

Facebooková stránka DPP říka: