Založení České mincovny se datuje k roku 1993, kdy vznikla po rozpadu Československé republiky jako ražebna mincí akciové společnosti Bižuterie. Ta měla bohaté zkušenosti v oblasti zpracování kovů, ražby a rytectví. Společnost vyhrála výběrové řízení na dodavatele oběžných mincí pro nově vzniklou Českou republiku, čímž vznikla spolupráce s Českou národní bankou, která trvá dodnes. Jsme výhradním a jediným dodavatelem oběžných a pamětních mincí pro ČNB. Navazujeme tak na dlouholetou tradici ražby mincí na území Čech, Moravy a Slezska.

Zdroj: Česká mincovna, a.s.

V naší výrobě se stále dodržuje tradice ruční práce kombinovaná s moderními technologiemi. Česká mincovna má na svém kontě řadu úspěchů i mnoho korporátních ražeb včetně dodávky oběžných mincí pro státy jako Moldávie, Venezuela, Spojené arabské emiráty nebo Libanon.

Česká mincovna produkuje širokou paletu výrobků. Pro potřeby státu a občanů razíme oběžné mince, které má každý v peněžence. Investory zaujme vlastní investiční produkt České mincovny ve zlatě a stříbře – mince Český lev. Zakoupit u nás můžete také zahraniční investiční mince nebo cihličky. Dárkový sortiment obsahuje například unikátní spojení stříbrné mince s český křišťálem, na kterém spolupracujeme se společností Preciosa, pod názvem Crystal Coin. V nabídce najdete i dukáty a tolary k připomenutí významných událostí, jako jsou narození dítěte, svatba nebo zdárné dokončení studia. Úspěšné jsou také naše sběratelské série z oblasti historie, kultury nebo sportu. U nás tak nakoupíte produkty pro sběratele, investory nebo dárky pro radost.

Společnost provozuje prodejny v Praze, v Brně a v Jablonci nad Nisou a také specializovaný internetový obchod www.ceskamincovna.cz.

Pojďte si zasoutěžit o 3x Repliku duhovky vyrobené z pozlaceného stříbra, která je vsazena do ilustrovaného prostorového leporela. V nezaměnitelném podání Lucie Seifertové se dozvíte řadu zajímavostí o Keltech, pro které byla ražba mincí odbornou, přísně střeženou až posvátnou záležitostí. Vyhrávají 3 vylosovaní výherci, kteří SPRÁVNĚ zodpoví otázku uvedenou níže.