Notebook pod stromeček? Nezapomeňte antivir!

Plánujete letos na Vánoce obdarovat své blízké novým notebookem nebo stolním počítačem? Pokud ano, určitě budete chtít, aby jim dárek dlouho a dobře sloužil. To však nepůjde bez kvalitního a účinného antiviru, který uživatele a jeho data ochrání před všemi nástrahami internetu.

Zdroj: ESET

Spolehlivá antivirová ochrana je podmíněna neustálým sběrem a analýzou dat o nejnovějších hrozbách a aktualizacemi virové databáze. Bezpečnostní společnost ESET monitoruje hrozby neustále díky virovým laboratořím rozmístěnými po celém světě. Díky tomu může ochrana ESET NOD32 Antivirus reagovat na nejnovější škodlivé kampaně a předejít tak nechtěné infiltraci počítače.

Například ransomware patří mezi největší internetová nebezpečí současnosti. Jde o vyděračský malware, který v napadeném počítači nebo notebooku nejčastěji zašifruje všechny soubory a poté požaduje po oběti výkupné. ESET NOD32 Antivirus zabrání průniku ransomware do vašeho počítače a ochrání tak vaše citlivá data.

Tento antivir je také součástí komplexnějšího a mezi domácími uživateli oblíbeného produktu ESET Internet Security pro Windows, jež kromě antivirové ochrany nabízí také zabezpečení vašich internetových plateb, kontrolu domácí sítě a ochranu webové kamery.

Zdroj: ESET

Zabezpečení internetového prohlížeče, které je součástí ESET Internet Security, spolehlivě ochrání uživatele při používání internetového bankovnictví. Pro bankovní transakce otevírá samostatné okno prohlížeče, které zajistí šifrovanou komunikaci mezi uživatelem a bankou. Pro uživatele tak představuje další bezpečnostní vrstvu při správě jeho bankovních účtů.

Jiná funkce, monitorování domácí sítě, pro změnu odhalí nezvané uživatele a slabá místa ve vaší síti. ESET Internet Security upozorní na slabé heslo u domácího routeru a umožňuje kdykoli zkontrolovat, jaká zařízení jsou připojena do vaší domácí wi-fi sítě. Můžete tak odhalit nechtěného návštěvníka, který se může prostřednictvím špatně zabezpečeného routeru nabourat do vašich chytrých zařízení, případně zneužít váš router k masivním botnet útokům, aniž byste o tom měli tušení.

Soutěžte s námi o 3 licence ESET Internet Security v hodnotě 1 490 Kč, které lze využít pro domácí počítače a notebooky s operačním systémem Windows!