Notebook pod stromeček? Nezapomeňte antivir!

Plánujete letos na Vánoce obdarovat své blízké novým notebookem nebo stolním počítačem? Pokud ano, určitě budete chtít, aby jim dárek dlouho a dobře sloužil. To však nepůjde bez kvalitního a účinného antiviru, který uživatele a jeho data ochrání před všemi nástrahami internetu.

Spolehlivá antivirová ochrana je podmíněna neustálým sběrem a analýzou dat o nejnovějších hrozbách a aktualizacemi virové databáze. Bezpečnostní společnost ESET monitoruje hrozby neustále díky virovým laboratořím rozmístěnými po celém světě. Díky tomu může ochrana ESET NOD32 Antivirus reagovat na nejnovější škodlivé kampaně a předejít tak nechtěné infiltraci počítače.

Například ransomware patří mezi největší internetová nebezpečí současnosti. Jde o vyděračský malware, který v napadeném počítači nebo notebooku nejčastěji zašifruje všechny soubory a poté požaduje po oběti výkupné. ESET NOD32 Antivirus zabrání průniku ransomware do vašeho počítače a ochrání tak vaše citlivá data.

Tento antivir je také součástí komplexnějšího a mezi domácími uživateli oblíbeného produktu ESET Internet Security pro Windows, jež kromě antivirové ochrany nabízí také zabezpečení vašich internetových plateb, kontrolu domácí sítě a ochranu webové kamery.

Zabezpečení internetového prohlížeče, které je součástí ESET Internet Security, spolehlivě ochrání uživatele při používání internetového bankovnictví. Pro bankovní transakce otevírá samostatné okno prohlížeče, které zajistí šifrovanou komunikaci mezi uživatelem a bankou. Pro uživatele tak představuje další bezpečnostní vrstvu při správě jeho bankovních účtů.

Jiná funkce, monitorování domácí sítě, pro změnu odhalí nezvané uživatele a slabá místa ve vaší síti. ESET Internet Security upozorní na slabé heslo u domácího routeru a umožňuje kdykoli zkontrolovat, jaká zařízení jsou připojena do vaší domácí wi-fi sítě. Můžete tak odhalit nechtěného návštěvníka, který se může prostřednictvím špatně zabezpečeného routeru nabourat do vašich chytrých zařízení, případně zneužít váš router k masivním botnet útokům, aniž byste o tom měli tušení.

Soutěžte s námi o 3 licence ESET Internet Security v hodnotě 1 490 Kč, které lze využít pro domácí počítače a notebooky s operačním systémem Windows!