Objevte magické kouzlo numismatiky. Věnujte svým blízkým kousek historie!

Sbírání mincí a medailí je vášeň. Každý numismat představuje drobný dějinný střípek. Numismatici jsou vlastně objevitelé. Budováním sbírek, skládají tyto drobné střípky v celky – v historická zrcadla, která rozkrývají minulost. Každá mince či medaile ukrývá příběh, jenž bez obalu vypovídá o dávných i nedávných dobách našich předků. Numismatika je vzrušující obor pro všechny, kteří chtějí vědět i ty, kteří si přejí předat vědění těm, co přijdou po nás.

Zdroj: Národní PokladniceNárodní Pokladnice působí jako numismatický průvodce v České republice již 10 let. Společnost je oficiálním distributorem významných světových mincoven, z jejichž portfolia vybírá pro své zákazníky mince a medaile nejvyšší kvality. Společnost vydává i vlastní pamětní emise, připomínající zejména největší milníky bohaté české historie, které by neměly být zapomenuty. Portfolio společnosti doplňují i vzácné historické mince a netradiční numismaty pro ty nejnáročnější klienty.

Jednou z nejoblíbenějších letošních emisí z nabídky Národní Pokladnice se stala „Ražba dne“. Stříbrná pamětní medaile, ražená v jeden jediný den – v den 100. výročí vzniku Československa. Tipněte si, kolik unikátů medaile bylo celkem vyraženo a vyhrajte hodnotné ceny!

Odpovíte-li na otázku správně, zařadíme Vás do slosování o 3 poukazy na nákup z e-shopu Národní Pokladnice. První vylosovaný výherce získá poukázku na nákup v hodnotě 1 500 Kč. Druhý v hodnotě 1000 Kč a třetí v hodnotě 500 Kč.