5 tipů, jak zabavit děti při čekání na Ježíška

Asi mnozí znáte ten scénář, kdy nastal Štědrý den a vaše ratolesti se už od rána tetelí nedočkavostí na večerní nadílku a ne a ne se zabavit. Místo toho, abyste je věčně okřikovali a kazili tím sváteční atmosféru, zkuste některý z našich tipů.

9.12.2017
SDÍLEJ:

Čekání na Ježíška je dlouhéFoto: Redakce

1. Vyrazte pro betlémské světlo

Každý rok se skauti vydají do Vídně převzít pro Českou republiku světlo dovezené přímo z Betléma. Bližší informace o historii i místech, kam si pro světlo můžete přijít, najdete na webu www.betlemskesvetlo.cz

Udělejte si s rodinou na Štědrý den pěknou procházku pro betlémské světlo. Děti vybavte lucerničkami nebo lampionky a uvidíte, jak se budou cítit důležitě, když budou střežit takový poklad.

2. Dejte dětem novou deskovou hru

Je zvykem, že dárky naděluje Ježíšek na Štědrý večer pod stromeček, vy tuto tradici ale klidně porušte. Věnujte dětem už ráno jednu novou, zajímavou hru a zahrajte si ji pak celá rodina. Užijete si jistě mnoho zábavy a děti nebudou mít čas se nudit a vymýšlet lumpárny.

3. Naučte je jednu novou koledu

Koledy jako Neseme vám noviny nebo Veselé vánoční hody umí každé malé dítě, vyberte tedy jednu, která zas tak známá není, a naučte se ji. Pokud někdo z rodiny hraje na klavír nebo třeba děti na flétničku, zkuste to i s hudebním doprovodem.

4. Zapojte je do příprav

Mnoho maminek se snaží vše, co patří k pohodě Vánoc, nachystat samy, a děti tak často přijdou o zajímavé činnosti, což je škoda. Přizvěte své malé nezbedy k přípravě bramborového salátu, nechejte je narovnat cukroví na mísy nebo prostřít stůl.

5. Užijte si klasické vánoční zvyky

Lití olova, pouštění ořechových skořápek se zapálenou svíčkou, krájení jablíček nebo číhání na zlaté prasátko, když děti vydrží o Štědrém dni nemlsat - staré vánoční tradice. Vyzkoušejte je s dětmi a nezapomeňte jim vysvětlit, proč se který zvyk drží a jakou má historii. Určitě na toto téma najdete před Vánoci v knihkupectví nejednu publikaci.

Autor: Redakce

9.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál