Advent na hradě Křivoklátě nabízí i slyšení u krále

Křivoklát /FOTOGALERIE/ - Koncert po boku krále Jana Lucemburského, Elišky Přemyslovny, Jindřicha z Lipé, Viléma Zajíce z Valdeka a dalších se uskuteční v sobotu 10. prosince na hradě Křivoklát na Rakovnicku.

8.12.2016
SDÍLEJ:

Advent na hradě KřivoklátěFoto: Archiv hradu

„Koncert pro krále je spojen s krátkým úvodním slyšením. Ke králi přichází jeho žena Eliška, aby mu ukázala jejich syna Václava a usedla po jeho boku. Společně pak všichni naslouchají hudbě," naznačila koordinátorka kulturních akcí na hradě Magdalena Střesková.

Slyšení a koncertu se účastní celý královský dvůr včetně největších osobností té doby. Všechny historické postavy, které se audience účastní, zůstávají po celou dobu v sále společně s diváky.

Dění v původní královské audienční síni, která byla právě k těmto účelům vystavěna již ve 13. století, určitě stojí za to i z mnoha dalších důvodů, které nastínila Magdalena Střesková.

„Soubor Ludus Musicus pod uměleckým vedením Františka Běhounka interpretuje s neobyčejným nasazením středověkou a raně novověkou hudbu. Nepřehlédnutelné je sugestivní průvodní slovo adresované králi Janovi," doplnila Magdalena Střesková.

Součástí vystoupení, které začne v 16 hodin, je i malý adventní betlém s tématy Zvěstování B. P M. a Navštívení Alžběty. „Toto scénické provedení dobové hudby je vskutku exkluzivní a nebývá často k vidění," zdůraznila Střesková.

Vstupenky v pokladně hradu, nebo v on-line předprodeji na webových stránkách hradu - ZDE.

Autor: Jana Elznicová

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál