Sobota 26. listopadu se ponese v Líšťanech na Lounsku ve slavnostním duchu. Bude se tam totiž rozsvěcovat vánoční strom. Tradiční akce začne v 17.30 hodin před obecním úřadem. Příchozí si budou moci zároveň vybrat z prodejní výstavy vánočních ozdob, svíček, šperků nebo háčkovaného zboží. Vedení obce také vyhodnotí soutěž o nejpovedenější dýni.

Dnes začíná advent také v Panenském Týnci. V Penzionu na pile proběhne Vánoční jarmark. Mezi 10. a 16. hodinou budou prodejci nabízet dekorativní keramiku, adventní věnce, ozdobné svíčky, různé dekorace a ozdoby a mnoho dalšího. V Panenském Týnci se před Vánocemi připravuje celá řada akcí.

V Peruci se lidé sejdou na náměstí

Rozsvícení symbolu Vánoc, velkého ozdobeného stromu, se chystá na také v Peruci. Konkrétně v neděli 27. listopadu od 17 hodin. Lidé se sejdou na místním náměstí Emila Filly, kde si budou moci poslechnout vystoupení pěveckého sboru Vranští pěvci a také sboru místní základní školy pod vedením učitelky Moniky Gajdošové. Během svátečního setkání si budou moci příchozí zakoupit některé z dětských výrobků, chybět nebudou ani teplé nápoje.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu proběhne tuto neděli, 27. listopadu, také v Cítolibech. Součástí programu budou vánoční trhy před budovou místní základní školy. Děti ze školky a školy si také připravily adventní vystoupení. To bude k vidění v kostele sv. Jakuba Většího. Začátek akce je avizován na 16. hodinu.

Zpěv a zábava v Lenešicích

Program s rozsvícením vánočního stromu chystají na dnešek v Lenešicích. Akce odstartuje u místního obecního úřadu v 16 hodin trhy, na kterých si budou moci zájemci zakoupit výrobky místních dětí. O půl hodiny později pak už přijde na řadu samotné rozsvícení stromu, které doprovodí omladina ze školky a školy zpěvem vánočních písní. Na večer, od 19 hodin, je pak v sokolovně připravena taneční zábava se skupinou Traxas.

Pěkné chvíle ve společnosti přátel a sousedů si tuto sobotu, 26. listopadu, užijí občané Černčic u Loun. Chystá se tam totiž malá slavnost s rozsvícením vánočního stromu. Akce, pořádaná místními dobrovolnými hasiči a obecním úřadem, začne u černčické pošty v 16 hodin.

Slavnosti o víkendu proběhnou v mnoha obcích také na Žatecku a Podbořansku, mj. třeba v Libočanech, Tuchořicích. Blatně, Vroutku a na dalších místech.