Kromě stálých expozic totiž hledá botanická zahrada i další cesty, jak tu návštěvníkům zpříjemnit pobyt a zaujmout i ty nejmenší. Čtyřikrát do roka se tu proto konají oblíbené tvořivé dny. Adventní tvoření připravili pracovníci botanické na sobotu, v rámci prvního adventního víkendu. A bylo tu pořádně rušno.

Adventní tvoření v botanické zahradě.
Vyrábět adventní věnce, ozdobné svícny a dekorace a také originální vánoční dárky přicházely hlavně maminky s dětmi, ale i celé rodiny. Nenudily se ani ty nejmenší děti, pro které bylo připravené malování obrázků, větší pak malovaly polštáře, které určitě udělají pod stromečkem radost.
„Jsem tu s mamkou a taky kamarádkou Lenkou. Chodíme sem i na podzimní dny. Dneska dělám adventní věnec, abychom si mohli zítra zapálit první svíčku. Lenka támhle dělá pro svoji maminku, která je v práci, svícen," pochlubila se už pěkně nazdobeným věnečkem Šárka Stránská.
Návštěvníci se mohli inspirovat také výzdobou, kterou připravili profesionální zahradníci.
Z celkové plochy asi dvou hektarů je v teplické botanické zahradě přibližně polovina věnována venkovní expozici. Skleníky otevřené návštěvníkům mají plochu 2400 metrů čtverečních, pak tu mají ještě zásobní skleníky které jsou rozdělené do tří klimaticky různých částí na xerický, tropický a subtropický skleník.