Anketa bude zveřejněna a hlasování odstartováno již tento pátek a prozatím se soutěže zúčastní Bohušovice nad Ohří, Hoštka, Libochovice, Litoměřice, Lovosice, Roudnice nad Labem, Štětí, Terezín, Třebívlice, Úštěk, Čížkovice a Žabovřesky nad Ohří.

V posledních několika letech se do hlasování o nejhezčí symbol Vánoc dobrovolně začaly zapojovat i okolní obce, které i letos dostanou šanci ukázat, že jejich ozdobený stromek může být dostatečným konkurentem pro stromy větších měst.

Přihlašovat se obce mohou zasláním fotografie rozsvíceného ozdobeného stromu na e-mailovou adresu litomericky@denik.cz nejen do pátku 9. prosince, kdy anketa startuje, ale i dodatečně.

Ukončení hlasování a vyhodnocení nejhezčího vánočního stromu na Litoměřicku proběhne 22. prosince v 10 hodin dopoledne. Vítězný strom potom ozdobí titulní stranu vánočního vydání Deníku 23. prosince.

V anketě, která se u čtenářů těší velké oblibě a do které loni přišlo ohromných 24 469 hlasů, vyhrál již dvakrát za sebou ozdobený strom z Libochovic, který v loňském roce obdržel 7 741 hlasů. Na druhém místě se pak umístila Hoštka, která získala 7 035 hlasů, a na třetím místě Roudnice n. L. s počtem 4 911 hlasů. Výherce postoupí do hlasování o nejhezčí vánoční strom celé ČR, kterým se v roce 2009 stal strom ze Štětí.