Balónky už čekají, vzletí s přáníčky k Ježíškovi

Kolínsko - V pátek 9. prosince to vypukne. K nebi se patnáct minut po patnácté hodině v celé České republice vznesou tisíce balónků s (nejen) dětskými přáníčky Ježíškovi. Do akce, jež je součástí projektu Český Ježíšek, se zapojí i lidé na Kolínsku.

7.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Deník/Miroslav Kucej

Strávit milé adventní odpoledne společně se svými dětmi přijdou lidé v Pečkách, v Tismicích, v Cerhenicích či v Třebovli. Kolín se v tomto roce do vypouštění balónků nezapojí. „Máme letos ve městě spoustu dalších adventních akcí," vysvětlila mluvčí kolínské radnice Iva Blümelová.

V roce 2015 se povedlo v celé zemi společně vypustit 87.923 balónků z 398 míst. Tím sice nebyl překonaný rekord v počtu balónků vypuštěných v jeden okamžik z roku 2014, ale letos se to třeba povede.

Tismice

V Tismicích vypouštění organizuje mateřská školka společně s obecním úřadem. Společnými silami se chtějí pokusit přispět k překonání rekordu v počtu vypuštěných balónků. Balónky i kartičky na přání dostanete ve školce. Přijďte raději s dostatečným předstihem, abyste si mohli v klidu napsat přání a zavěsit si ho na balónek.

„Po vypouštění balónků bude ještě možnost vyrobit si vánoční ozdoby," připomněla ředitelka školky Markéta Vedralová. Děti z mateřské školy budou tvořit společně s rodiči, starší děti a dospělí to jistě zvládnou sami. V 16.30 hodin si všichni společně rozsvítí před školkou stromeček. „Nakonec půjdeme ke kostelu přivítat anděla Vánoc," dodala ředitelka.

Cílem doprovodného programu je vytvořit delší společně strávené odpoledne plné hezké předvánoční atmosféry. Takže nezapomeňte - v pátek ve 14.40 hodin je sraz u Mateřské škole v Tismicích, s sebou si přineste lampiónek. A děti, vezměte s sebou i rodiče. Mají také svá přání.

Cerhenice

Letos poprvé se do vypouštění balónků Ježíškovi zapojí v Cerhenicích. I tam se akce ujala mateřská škola společně s městysem. „Balónky s přáníčkem od nás příchozí dostanou zdarma těsně před akcí. Máme připraveno 160 balónků," zve děti i dospělé ředitelka Anna Hrudková.

Sraz je na keltském hřišti, přijďte nejpozději v 14.50 hodin. Samotné vypuštění balónků se uskuteční v 15.15 hodin na pokyn z rádia. Rodiče dětí ze školky si je mohou vyzvednout před akcí nebo po předchozí domluvě přímo na ní.

„Jsem rád, že jsme se do akce zapojili, děkuji mateřské školce a všechny srdečně zvu. Přijďte zažít hezké odpoledne, těšíme se na vás," dodal starosta Marek Semerád.

Pečky

S dostatečným předstihem zvou děti i rodiče a prarodiče na přípravu přáníček také v Pečkách. „Přijďte už raději ve 14.30 hodin, abychom to všechno stihli," připomíná vedoucí pořádajícího kulturního střediska Věra Šuková.

Když se minulý rok všichni nahrnuli těsně po třetí hodině, tak než napsali všechna přáníčka, těžko už se stačilo zapojit se do společného vypouštění balónků v rámci celé země.

V parku naproti pečeckému kulturnímu středisku bude na příchozí čekat i soutěž pro děti, hezké vánoční písničky i nějaký ten taneček.

Třebovle

O zábavu při vypouštění balónků Ježíškovi bude postaráno také v Třebovle, kde akce začne ve 14.45 hodin na hřišti.

Autor: Jana Martinková

7.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk. B - přeprava z letiště 65 535 Kč

Přepravní společnost hledá řidiče a řidičky s vlastním vozem pro přepravu osob z Letiště Praha Ruzyně do hotelů v rámci Prahy. Nejsme Uber ale smluvní přepravce. Rozpis zakázek znáte předem, atraktivní výdělek zaručen.

Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Gastronomie - ČÍŠNÍKA 15 000 Kč

přijmeme do restaurace Na Hrádku, Šlikova 15, Praha 6 - Břevnov, k okamžitému nástupu, krátký/dlouhý týden. Samostatnost podmínkou, mzda 15.000 Kč. Veškeré bližší info na uvedené adrese nebo na tel.

Gastronomie - Výdejce jídel 22 000 Kč

Hledáme zaměstnance na HPP do moderní samoobslužnou restaurace (pracoviště na Praze 2 v areálu nemocnice na Karlově náměstí). Náplň práce: nakládání a přeprava jídel, výdej jídel přes pult. Pracovní doba: Po-Pá 6.00-14.30 h.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál