Betlém ze sena je zase možné obdivovat v Čenkově na Příbramsku

Čenkov - Přijďte si do Čenkova na Příbramsku zase po roce prohlédnout betlém ze sena v životní velikosti, ve kterém jsou k vidění figury lidí i zvířat. Najdete ho návsi u kapličky. Je vyrobený ze sena a je postaven tak, že si můžete projít cestu k jesličkám, kde leží Ježíšek ve stáji a klanějí se mu Tři králové.

6.12.2016
SDÍLEJ:

Betlém ze sena v Čenkově.Foto: Jiří Firýt

Po cestě potkáte různé lidi, kteří nesou dary. Dále si prohlédnete velblouda, slona či stádo ovcí. Autorem figur je rodák z Čenkova, Jiří Firýt. „Nápad na zhotovení betlému jsem získal na internetu, ale bez návodu. Tak jsem se do toho pustil," vzpomíná Jiří na začátky tvoření.

Betlém byl k vidění poprvé v Čenkově o Vánocích roku 2010. Před kapličkou stála jen Svatá rodina, Tři králové a vedle jesliček vůl s oslíkem. V následujících letech přibylo několik postav. V roce 2012 vyhrál Čenkov soutěž o nejhezčí výzdobu města, vesnice.

Postavy tam každým rokem přibývají. Vždyť před pěti roky začínal Jiří Firýt se šesti „kousky" a nyní je tu náves plná lidiček a zvířat vyjadřujících vánoční symboliku. Betlém se dokonce podařilo zapsat do České knihy rekordů a kuriozit.

Na jaře o Velikonocích pak betlém vystřídá rodinka zajíců, která si to mašíruje pro velikonoční pomlázku nebo stádo ovcí, či pejska a kočičku. To všechno opět ze sena v nadživotní velikosti.

Autor: Redakce

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY