Běžci, milovníci starých řemesel a vánočních tradic přijeli do Malečova

Malečov - Program před místním kulturákem byl pěkně obsáhlý, začínalo se před obědem, ohňostroj ozářil oblohu před večeří. Stánků tam bylo dost, každý nabízel něco jiného.

6.12.2016
SDÍLEJ:

Běžci, milovníci starých řemesel a vánočních tradic přijeli do Malečova.Foto: Miroslav Vlach

Ten první voněl skořicí a mezi tradičními věnečky bylo i několik zajímavých lahví. „Všechno to jsou originály, vlastní nápady. Lahve se svařákem jsou zabaleny v rukávech z pánských košil. Mám takový dojem, že naši chlapi chodí doma v tričku, protože košili ve skříni prostě nenajdou," prohlásila usměvavá Táňa z Ústí a kamarádka Jana souhlasila.

KOVÁŘEM OD ŠESTNÁCTI

Vousatý muž s koženou zástěrou přijel z Děčína. „Uměleckou kovařinu dělám šestnáct let jako profesionál. Moc mě to baví, ale musíte se pěkně ohánět, abyste zaplatil všechny složenky. Největší zakázkou byl dvanáctimetrový můstek v Děčíně, to byla moc hezká práce. Přivezl jsem výheň, kovadlinu, nářadí. Hlavně dětem chci ukázat, co dříve dělal vesnický kovář," prozradil Jiří Musil a dodal: „Bratr to má stále jako koníčka, vyrábí hlavně zbraně pro historický šerm. Tady vystupuje jako brusič."

Největší fronta byla u klobás, zájem byl o vánoční pečivo, sýry, povidla, čerstvý bramborák nebo chleba se škvarkovým sádlem a pažitkou. Své umění předvedly malé mažoretky, hrálo se divadlo, soutěžilo v zatloukání hřebíků, psaly se dopisy Ježíškovi.

PÁTÝ BĚH STAROSTY

Součástí svátečního dne byl i běh starosty. Byl to už pátý ročník a jako vždy začínaly děti. „Původně měla přijet i Eva Nývltová, včera se omluvila, protože má ve stejném termínu závod v zahraničí. Čtyřkilometrovou trať proběhla nejrychleji Zuzana Rusínová, byl to její první závod v letošním roce. Momentálně je na mateřské. V mužích vyhrál Pepa Procházka z Děčína," vysvětloval do mikrofonu David Cihlář.

Ceny předávali skuteční andělé, doprovázel je plyšový sobík. Každé dítě dostalo sáček sladkostí, vánoční strom se rozsvítil, dětská přání byla odtajněna. Tahle vesnická zábava je dokladem toho, že všechno je jenom v lidech.

Autor: Miroslav Vlach

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY