Čáslavští vojáci potěšili před Vánocemi děti v sázavském dětském domově

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Skupina vojáků 21. základny taktického letectva Čáslav vyrazila do Dětského domova Sázava, aby dětem předala vánoční dárky a domovu peněžitý dar, který mezi sebou vybrali příslušníci základny v rámci doprovodné sbírky.

22.12.2016
SDÍLEJ:

Návštěva čáslavských vojáků v Dětském domově SázavaFoto: AČR

Spolupráce mezi Dětským domovem Sázava a čáslavskou leteckou základnou má svou historii. „Příslušníci základny mě oslovili s přáním o vytvoření projektu, jehož cílem by byla dlouhodobá spolupráce s lidmi, kteří by to ocenili. V roce 1997 jsme oslovili Dětský domov Rataje," uvedla Hana Pustelníková, mluvčí bývalé 4. základny taktického letectva.

Vojáci a zaměstnanci základny tak spolu začali trávit čas v rámci sportovních nebo společenských aktivit. Hned v prvním roce tak měly děti možnost navštívit vůbec první Den otevřených dveří letiště Čáslav.

Dětský domov se časem přesunul z Ratají nad Sázavou do Sázavy. Spolupráce s čáslavskou základnou byla ale zachována a navíc rozšířena. „V roce 2001 tehdejší velitel základny plukovník Jiří Verner přišel s nápadem další podpory. Začali jsme dětem plnit alespoň ta malá přání v podobě vánočních dárků," poznamenal Michal Prejzek z Velitelství vzdušných sil.

Poprvé jako velitel

V projektu „Vánoční stromeček" pro Dětský domov Sázava pokračují příslušníci základny i po 15 letech. „Již jsem měl možnost dětský domov navštívit, letos jsem tu poprvé jako velitel a je mi radostí a ctí, že mohu předat finanční dar za naši základnu," pronesl před zahájením slavnostní večeře Petr Tománek, velitel 21. základny taktického letectva Čáslav.

„Děkujeme nejen za štědrou finanční podporu. Příští rok oslavíme dvacet let spolupráce, které si nesmírně vážíme," reagovala ředitelka Dětského domova Sázava Alena Nováková při přebírání šeku na 34 100 korun. Peníze budou využity na volnočasové aktivity a zájmové kroužky pro děti.

Bohatý program

Po večeři následoval bohatý program, který si připravily děti společně se „strejdy a tetami". Hudební a pěvecká vystoupení si vysloužila ocenění v podobě bouřlivého potlesku. Překvapení přichystal také jeden ze „strejdů" Dan.

„Přišlo mi jako dobrý nápad zdokumentovat historii předvánočních setkání od roku 2001. Sám si dobře pamatuji, jak jsem se těšil na společné večeře a rozbalování dárků u stromečku," řekl Daniel, který strávil v domově několik let a dnes se cítí být pro ostatní děti spíše „brácha" než „strejda".

Vojáci však od dětí dostali také dárky - ručně vyráběné keramické ozdoby, domácí zavařeniny a pečený čaj nebo perníkový dům. Úsměvy všech se tak rozzářil Dětský domov Sázava.

Společné aktivity

Společné trávení času neznamená jen předávání dárků a finanční sbírky o Vánocích. V průběhu roku jsou organizovány společné sportovní aktivity, například fotbalové turnaje nebo sjíždění řek. Vojáci navštěvují děti také v listopadu v kostýmech čerta, Mikuláše i anděla.

„Letos se nám nepodařilo společně najít vhodný termín a vyrazit na vodu, v příštím roce si to ale vynahradíme. Strávíme na vodě o to delší dobu," slíbil hlavní organizátor vodáckých zájezdů Miroslav Klosek.

Autor: Redakce

22.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Řidič sk. B - přeprava z letiště 65 535 Kč

Přepravní společnost hledá řidiče a řidičky s vlastním vozem pro přepravu osob z Letiště Praha Ruzyně do hotelů v rámci Prahy. Nejsme Uber ale smluvní přepravce. Rozpis zakázek znáte předem, atraktivní výdělek zaručen.

Výroba - Výroba Seřizovači 21 500 Kč

Seřizovači a obsluha konvenčních soustruhů Obráběči kovů - soustružník | Olomouc (1803002). Požadované vzdělání: úsv. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Obráběč kovů - soustružník | Olomouc (1803002), , Jste vhodným uchazečem, pokud:, - máte SŠ nebo SOU vzdělání (obráběč kovů - soustružník), - ovládáte znalost čtení výrobního příkazu a technické dokumentace, - máte praxi ve výrobní společnosti, , Budete se věnovat:, - obrábění dle technologického postupu, - kontrola a měření podle předepsaných měřidel, - identifikace neshodných kusů, , Proč by se Vám mohla tato pracovní nabídka líbit?, - nabízíme práci na HPP, - máte možnost přestupu do kmene firmy, - máte nárok na 25 dní dovolené , - přispíváme na stravování, , Pracoviště: Olomouc, Mzda: mzda od 21.500 Kč + čtvrtletní bonusy, Nástup: dle dohody, Směnnost: třísměnný provoz, , Pokud vás uvedené informace oslovily, splňujete požadavky nebo máte k nabízené pozici jakékoliv dotazy, kontaktujte nás na tel. 773 447 447 anebo e-mailem na prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o.., Pavelčákova, č.p. 437, 779 00 Olomouc 9. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Gastronomie - ČÍŠNÍKA 15 000 Kč

přijmeme do restaurace Na Hrádku, Šlikova 15, Praha 6 - Břevnov, k okamžitému nástupu, krátký/dlouhý týden. Samostatnost podmínkou, mzda 15.000 Kč. Veškeré bližší info na uvedené adrese nebo na tel.

Gastronomie - Výdejce jídel 22 000 Kč

Hledáme zaměstnance na HPP do moderní samoobslužnou restaurace (pracoviště na Praze 2 v areálu nemocnice na Karlově náměstí). Náplň práce: nakládání a přeprava jídel, výdej jídel přes pult. Pracovní doba: Po-Pá 6.00-14.30 h.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál