České Vánoce pro děti v Africe

Nymburk /FOTOGALERIE/ - Studenti a učitelé hudební a výtvarné výchovy Gymnázia Bohumila Hrabala se přestěhovali ve čtvrtek do Hálkova divadla. Rozjeli tam Vánoční akademii, která je tradičně spojená s prodejem předmětů vyrobených v rámci výtvarné výchovy.

9.12.2016
SDÍLEJ:

České Vánoce pro děti v AfriceFoto: DENÍK/Ivana Šmejdová

Ne nadarmo se akce nazývá České Vánoce pro děti v Africe. Podstatné totiž je, jak studenti naloží s utrženými penězi.

„Žáci všech ročníků vyjma nejvyšších tříd tvoří jednou za rok to, co si sami zvolí, z materiálů, které si vyberou. Přidanou hodnotou je pak zaslání vybraných peněz prostřednictvím Arcidiecézní charity v Praze na podporu dětí v Africe. Před lety jsme opakovaně vyhráli soutěž v rámci EU a mohli jsme vyjet do Rwandy a rok na to do Ghany. Na vlastní oči jsme zažili, jak složitý je život dětí tam a díky tomu vznikla na naší škole tahle tradice," vyprávěla Vlaďka Sedlatá, profesorka výtvarné výchovy.

Co ji těší, že se vždy děti samy hlásí, aby mohly prodávat, soutěží, kdo prodá a utrží víc. „Je pro ně cenné, že se jim tu dostane ohodnocení jejich práce od cizích lidí, nejen ode mne," řekla profesorka Sedlatá.

Autor: Ivana Šmejdová

9.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY