Pětici koled Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Veselé vánoční hody, Narodil se Kristus Pán a Pásli ovce valaši si s Boleslavským deníkem zanotují opět v Nemyslovicích, tradičně v Chloumku, přidají se také senioři v luštěnickém a benáteckém Domově U Anežky či na Sýčině.

Pokud se budete chtít přidat k redakci a podpořit akci zpěvem, přijďte do Obchodního centra Olympia v Mladé Boleslavi.

Hudební doprovod

O hudební doprovod je samozřejmě postaráno. A protože v redakci umíme všelicos, ale hru na nástroj ne, přenechali jsme s radostí tento úkol odborníkům, tedy Základní umělecké škole v Mladé Boleslavi. Sestavení celého ansámblu si vzala na starosti ředitelka školy Jana Mlčochová.

„Celkem nás bude dvanáct. O zpěv se postará pět vokalistů, tři dívky a dva hoši, o hudbu pak sedm muzikantů. Nově budeme mít basovou kytaru, zůstane violoncello, kytara, dvoje housle, příčná flétna a já tradičně s klavírem," vyjmenovala složení sboru Jana Mlčochová.

Dvě zkoušky

To byla ale jen začátek koloběhu. Jana Mlčochová si potrpí na tom, aby vše bylo perfektně připravené, a tak ve škole nezaháleli a začali okamžitě s trénováním. „Poprvé jsme se v ředitelně sešli už 30. listopadu, další zkoušení nás čeká zítra a nezbytné detaily doladíme před akcí příští středu," naznačila ředitelka.

Pohrála si i s celkovým zvukem. Ve sboru tak nebudou chybět ani dva zpěváci. „Jeden je členem dětského pěveckého sboru Jiřičky, druhý je „zvenku", tedy mimo základní umelšckou školu. Už jsem si ho ale oťukala a musím říct, že je výbornou posilou," dodala Jana Mlčochová.