Česko zpívá koledy láká stálice. K redakci se připojí sedm obcí

Mladoboleslavsko - Rok uběhl jako voda a už ve středu 14. prosince v 18 hodin se opět setkáme. Deset dnů před Štědrým dnem si zazpíváme koledy v rámci už tradiční akce Česko zpívá koledy. Na mapě Mladoboleslavska svítilo již osm vánočních hvězdiček.

6.12.2016
SDÍLEJ:

Koledy si zazpívali také v Dolním SlivněFoto: Archiv Dolní Slivno

Pětici koled Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Veselé vánoční hody, Narodil se Kristus Pán a Pásli ovce valaši si s Boleslavským deníkem zanotují opět v Nemyslovicích, tradičně v Chloumku, přidají se také senioři v luštěnickém a benáteckém Domově U Anežky či na Sýčině.

Pokud se budete chtít přidat k redakci a podpořit akci zpěvem, přijďte do Obchodního centra Olympia v Mladé Boleslavi.

Hudební doprovod

O hudební doprovod je samozřejmě postaráno. A protože v redakci umíme všelicos, ale hru na nástroj ne, přenechali jsme s radostí tento úkol odborníkům, tedy Základní umělecké škole v Mladé Boleslavi. Sestavení celého ansámblu si vzala na starosti ředitelka školy Jana Mlčochová.

„Celkem nás bude dvanáct. O zpěv se postará pět vokalistů, tři dívky a dva hoši, o hudbu pak sedm muzikantů. Nově budeme mít basovou kytaru, zůstane violoncello, kytara, dvoje housle, příčná flétna a já tradičně s klavírem," vyjmenovala složení sboru Jana Mlčochová.

Dvě zkoušky

To byla ale jen začátek koloběhu. Jana Mlčochová si potrpí na tom, aby vše bylo perfektně připravené, a tak ve škole nezaháleli a začali okamžitě s trénováním. „Poprvé jsme se v ředitelně sešli už 30. listopadu, další zkoušení nás čeká zítra a nezbytné detaily doladíme před akcí příští středu," naznačila ředitelka.

Pohrála si i s celkovým zvukem. Ve sboru tak nebudou chybět ani dva zpěváci. „Jeden je členem dětského pěveckého sboru Jiřičky, druhý je „zvenku", tedy mimo základní umelšckou školu. Už jsem si ho ale oťukala a musím říct, že je výbornou posilou," dodala Jana Mlčochová.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

< Zpět na Vánoční speciál