Česko zpívalo koledy rovněž na Kolínsku

Kolínsko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. To je šestice známých koled a vánočních písní, které zněly na několika místech na Kolínsku. K oblíbené akci regionálních Deníků se kromě Kolína přidali také v Hradišťku I a v Pečkách.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v Kolíně.Foto: Deník/ Lucie Mašínová

Na Karlově náměstí v Kolíně se sešlo kolem sedmdesáti příznivců vánočního zpívání. Všichni si pak notovali s pěveckým sborem Privatissima, který se ujal role předzpěváků.

Stejně jako v roce 2015 zpěv ozvláštnili kolínští fujaristé. Ti vystupovali ve stylových kostýmech a kloboucích. Zahráli i závěrečnou „tečku", vysoké rychlé tóny, kterými akci Česko zpívá koledy v Kolíně zakončili.

Živý přenos z kolínského zpívání koled bylo možné vidět také v pořadu Události v regionu České televize.

V Pečkách se před kulturním střediskem sešlo kolem čtyř desítek malých i velkých zpěváků, rozsvítil se další vánoční stromeček. K šestici společných písní si v Pečkách přidali ještě třeba Purpuru, Tichou noc či Alžbětínskou serenádu.

Události Česko zpívá koledy se zúčastnilo také Hradišťko I u Veltrub. „Sešlo se nás kolem sto padesáti, zpívaly děti z místní základní školy. Svařák od fotbalistů z Hradišťka byl výborný a nechyběla ani medovina," řekl starosta Ivan Kašpar.

Autor: Redakce

14.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

< Zpět na Vánoční speciál