Děti i senioři v Libiši společně vyráběli adventní věnce

Libiš - V rámci projektu Generace bez bariér uspořádal Spolek Libiš další tvořivé odpoledne pro malé i velké šikuly. Tentokrát se v domě s pečovatelskou službou v Libiši na Mělnicku, který nese jméno sv. Jakuba, vyráběly adventní věnce.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Klienti libišského domu s pečovatelskou službou vyráběli adventní věnce.Foto: Spolek Libiš

Tvoření vedly dobrovolnice Míša Kotlabová a Nikola Smejkalová, které s sebou přinesly svíčky, mašle, větvičky a další věci potřebné pro výrobu věnců. Kromě klientek domova se do tvoření zapojili i zájemci z řad místních občanů, například Petra Kalinová se synem, Míša Plachá Dejmková s dětmi nebo Maria Štruplová s vnoučaty.

Zakladatelku spolku Martu Doležalovou potěšilo, že se tentokrát skutečně podařilo zapojit do všechny věkové generace. „Báječně jsme si to užili. Malí pomocníci a pomocnice se činili a babičkám vnesli do srdíček jiskřičku tepla v podobně upřímného slůvka a pohlazení," popsala atmosféru, která u sv. Jakuba vládla.

Nejmenší účastníci tvořivého odpoledne se nestyděli a s velkou vážností babičkám vysvětlovali a radili, jak na věc. „Když jsme tento projekt vymýšleli, ani nás nenapadlo, jak přirozeně a samo to dětem půjde," pochvalovala si Marta Doležalová a připomněla, že v úterý 6. prosince se v domově budou vyrábět fotorámečky coby zajímavé vánoční dárky. „Začínáme už tradičně v 16 hodin," připomněla vedoucí spolku.

Už v sobotu 3. prosince přitom mohou lidé, které zajímá, jak Spolek Libiš vlastně funguje a třeba se i chtějí aktivně zapojit do jeho činnosti, přijít na evangelickou faru na besedu na téma Spolek v obci. Začátek je v 18.30 hodin.

Autor: Barbora Tesnerová

2.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál