Tvoření vedly dobrovolnice Míša Kotlabová a Nikola Smejkalová, které s sebou přinesly svíčky, mašle, větvičky a další věci potřebné pro výrobu věnců. Kromě klientek domova se do tvoření zapojili i zájemci z řad místních občanů, například Petra Kalinová se synem, Míša Plachá Dejmková s dětmi nebo Maria Štruplová s vnoučaty.

Zakladatelku spolku Martu Doležalovou potěšilo, že se tentokrát skutečně podařilo zapojit do všechny věkové generace. „Báječně jsme si to užili. Malí pomocníci a pomocnice se činili a babičkám vnesli do srdíček jiskřičku tepla v podobně upřímného slůvka a pohlazení," popsala atmosféru, která u sv. Jakuba vládla.

Nejmenší účastníci tvořivého odpoledne se nestyděli a s velkou vážností babičkám vysvětlovali a radili, jak na věc. „Když jsme tento projekt vymýšleli, ani nás nenapadlo, jak přirozeně a samo to dětem půjde," pochvalovala si Marta Doležalová a připomněla, že v úterý 6. prosince se v domově budou vyrábět fotorámečky coby zajímavé vánoční dárky. „Začínáme už tradičně v 16 hodin," připomněla vedoucí spolku.

Už v sobotu 3. prosince přitom mohou lidé, které zajímá, jak Spolek Libiš vlastně funguje a třeba se i chtějí aktivně zapojit do jeho činnosti, přijít na evangelickou faru na besedu na téma Spolek v obci. Začátek je v 18.30 hodin.