„Dnešní akci pořádáme společně se spolkem Náš domov Otročiněves. Letos tady máme kolem pětadvaceti dětí. O nejhezčí vánoční ozdobu jich ale soutěží kolem sedmnácti," uvedla v sobotu předsedkyně Kulturní komise Obecního úřadu Otročiněves Daniela Sovová.

Čerti, andělé i Mikuláš navštívili také děti v kulturním domě v Tetíně. A kdo nezažil mikulášskou nadílku o víkendu, tak může vyrazit v pondělí 5. prosince na Husovo náměstí v Berouně. Tam je od 10 hodin pro děti připravená Mikulášská show. Chybět nebude soutěž o nejlepší masky čertů a andílků.

„Už se moc těším. Masku čerta jsem si s bratrem vyrobila už dříve a přinesli jsme jí do školy. Večer pak budeme  s kamarády obcházet byty," svěřila se dvanáctiletá Katka z Berouna.

Obyvatelé Otročiněvsi se těší na živý betlém

Daniela SovováZdroj: Deník/Romana Šimková

Kulturní a společenské akce v Otročiněvsi pořádá místní kulturní komise obecního úřadu společně se spolkem Náš domov Otročiněves. Předsedkyně kulturní komise Daniela Sovová přiblížila v rozhovoru některé z nich.

Výtvarné odpoledne, které je spojeno s mikulášskou nadílkou už patří mezi tradiční akce. Je to tak?

Ano, už ho pořádáme velmi dlouho. Už ani nevím, kolikátý je to letos ročník. Děti si při něm učí zdobit perníčky, které nám každoročně napeče Lada Zajícová. Děti si samy vyráběly ozdoby z jablíček, a také si samy ozdobily keramickou hlavu čertíka. Tu pak dají do pytle z pytloviny. Do něho si pak každé dítě vloží mandarinku a zlatý peníz.

Které vaše společné akce jsou v obci nejvíce oblíbené?

Je jich hodně. Z těch, které nás čekají v nejbližší době to je Živý Betlém, který se v naší obci koná na návsi u rybníka odpoledne 25. prosince.

Součástí této vaší akce je už pravidelná soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu. Je i letos?

Samozřejmě. Děti si je vyrobí doma a sem už je přinesou jen na ohodnocení. Některým pomáhají i rodiče.