Do Březnice zavítali čerti, andělé a Mikuláš. Trestali i odměňovali

Březnice /VIDEO, FOTOGALERIE/ - O sobotním podvečeru vtrhli do Březnice na Příbramsku čerti, andělé a Mikuláš. Bouřlivou podívanou na náměstí, při níž vzplály ohně a řinčely řetězy, si nenechaly ujít stovky lidí. Zábava pokračovala i v konventu, kde nechyběla čertí škola či pohádky.

5.12.2016
SDÍLEJ:

Březnické podzemí navštívili v sobotu čerti, andělé a Mikuláš. Trestali, lákali ke karbanu i obdarovávali. Foto: Deník/Kateřina Chourová

Největší dobrodružství ale na děti čekalo ve sklepení bývalé jezuitské koleje, kde se to hemžilo rohatými. Ti převažovali hříchy, lákali ke karbanu a trestali. Největší zkouškou odvahy bylo pro mnohé setkání s Luciferem. Poté už návštěvníci mohli projít do vlídného nebe. Nadílku od andělů a Mikuláše si ale děti musely zasloužit. Slíbily proto, že sladkostmi z balíčku obdarují i své blízké.

Pestrý mikulášský program, který pro děti připravilo město společně s Kulturním Gangem Březnice, spolkem Rosenthal a dalšími nadšenci, zažili místní už potřetí. Zájem o podívanou byl značný. To Deníku potvrdila i Petra Bartoníčková z odboru kultury. „Jen sklepením prošlo v sobotu přes čtyři stovky lidí, na náměstí bylo lidí daleko více," uvedla Petra Bartoníčková.

Autor: Kateřina Chourová

5.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál