Tradiční adventní výstavu Klubu žen v Jakubčovicích navštívily stovky lidí

Vánoce jsou za dveřmi a jejich atmosféra začíná pomalu pronikat také mezi obyvatele Opavska. Ti měli možnost navštívit tradiční adventní výstavu v Jakubčovicích, kde bylo ke zhlédnutí a ke koupi mnoho originálních rukodělných výrobků.

21.11.2016
SDÍLEJ:

Výstava přilákala mnoho návštěvníků z Opavska. K vidění byly také rudělné výroků žáků mateřské a základní školy.Foto: DENÍK / David Beinhauer

Při vstupu do kulturního domu na návštěvníky okamžitě dýchla pravá vánoční atmosféra. Baňky, nazdobené stromy a betlémy upozorňovaly na to, že těch několik týdnů před Štědrým dnem uběhne jako voda.

V hlavním sále bylo k vidění mnoho rozličných výrobků s vánoční tematikou. Přítomní si mohli zakoupit například keramiku, adventní věnce, ručně pletené panenky, pohlednice a dárkové kartičky, perníky ať už nazdobené, či připravené k nazdobení, stojany na vánoční stromky, domácí medovinu a mnoho dalšího.

Z obecní kroniky, která byla na výstavě přítomna, bylo patrné, že si tuto dlouholetou akci její návštěvníci chválí. To potvrdila také slova Věry Černínové z Hlubočce: „S kamarádkou jsme tady už popáté. Pravidelně chodíme jak na výstavu adventní, tak tu velikonoční. Je tu vždy skvělá atmosféra."

Podobně adventní výstavu zhodnotila Šárka Gerecká z Opavy: „Já jsem tu poprvé a musím říct, že se mi zde velice líbí. Na člověka působí příjemná rodinná atmosféra. Výstava je velmi originální a vytrhne člověka z té veškeré komerce, která je ve větších městech ve vánočním čase přítomna."

Návštěvníci měli možnost odpočinou si v místnosti obecní knihovny, kde na ně čekalo pohoštění v podobě koláčů, zákusků, slaného pečiva, kávy a čaje. To pro ně stejně jako celou akci připravily členky z Klubu žen Jakubčovice. „Pravidelně pořádáme každý rok dvě výstavy. Jednu vánoční a jednu velikonoční. Lidé si je vždy chválí. A to nejen místní, ale také lidé z okolí," zhodnotila návštěvnost akce vedoucí Klubu žen Marie Žídková.

Marie Žídková: Lidé se k nám rádi vracejí

Marie Žídková

Klub žen Jakubčovice působí v obci již dlouhá léta. Její členky se aktivně podílejí na organizaci množství kulturních a edukačních akcí, které v Jakubčovicích probíhají. Předsedkyně klubu Marie Žídková nám v rozhovoru přiblížila, jak taková akce probíhá a co vše je pro její uskutečnění nutné zajistit. Otázky pak byly směřovány převážně na tradiční výstavy, které členky klubu pořádájí.

Jak dlouho už vaše výstavy pořádáte?

S výstavami jsme začaly před dvaceti lety. Původně se jednalo výstavu prací našich žen. Posléze jsme se spojily také s místní mateřskou školou a Základní školou ve Skřípově. Takže v současné době jsou zde k vidění i výrobky našich školáků a předškoláků.

Co je na výstavách k vidění?

Jsou to převážně tematické věci, které se v zimním ročníku váží k adventnímu období. Na jaře tady máme výrobky s velikonoční tématikou. Těch výrobků od keramiky, pletených věcí až po domácí medovinu je opravdu velké množství. Místní dokazují, že rukodělnou výrobu ovládají opravdu na výbornou.

V současné době na vaše výstavy jezdí stovky lidí. Bylo tomu tak vždy?

Ze začátku ta návštěnvost nebyla zase tak veliká. V současné době tím, že pořádáme výstavy pravidelně, tak už jezdí více návštěvníků. Hodně z nich se zde pravidelně vrací a berou s sebou také své rodiny a známé. Samozřejmě je důležité říci, že se celková propagace zlepšila tím, že na akci poutáme také na internetu.

Co vše předchází uskutečnění takového výstavy?

Organizační stránka je samozřejmě časově náročná. Od určení termínu, po zajištění vystavovatelů, místních sponzorů a prostor. Naštěstí jsme v našem klubu velmi dobře sehráni.

To je dáno také tím, že výstavy pořádáme již delší dobu. Přistup všech organizátorů je ale velice poctivý. To se pak samozřejmě projeví na podobě celé akce. Asi i proto se k nám násvštěvníci pravidelně a rádi vracejí.

David Beinhauer

Autor: Redakce

21.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 16 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Všeobecný/á administrativní pracovník/ce. Požadované vzdělání: bakalářské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ZamK, Pracoviště: Na Rovince 895, Ostrava - Hrabová, 720 00, Kontakt: osobně po předchozí domluvě (tel. 552 306 429, e-mail:tysonova.gabriela@swhitech.cz) na adrese pracoviště, , Náplň práce: vyřizování běžné administrativní agendy pro vedoucí pracovníky, , Požadujeme: korejský jazyk-C1, , Zaměstnanecké výhody: příspěvek na stravu, penzijní připojištění. Pracoviště: Sungwoo hitech s.r.o., Na Rovince, č.p. 895, 720 00 Ostrava 20. Informace: Gabriela Tysoňová, +420 552 306 429.

Administrativa - Administrativa Administrativní pracovník 19 000 Kč

Všeobecní administrativní pracovníci Obchodní referent. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Do naší rozvíjející se firmy hledáme nového kolegu/kolegyni na pracovní pozici obchodního referenta na HP. Pracovní doba od 7 do 16 hodin, pondělí až pátek. Požadujeme minimálně středoškolské vzdělání s maturitou, znalost práce na PC – ekonomický systém Pohoda výhodou, samostatnost, profesionální chování a odolnost vůči stresu. Nabízíme: nástupní plat 20 000,- hrubého plus odměny na obratu, 20 dní dovolené, stravenky, práci v mladém kolektivu a možný pracovní i finanční růst. Svůj životopis s fotografií zasílejte na adresu prace@profi-union.cz.. Pracoviště: Profi - union, spol. s r.o., Petříkovická, č.p. 186, 541 01 Trutnov 1. Informace: Kateřina Enge, +420 773 552 266.

Doprava a logistika - Volné místo řidiče MKD - Liberec 45 000 Kč

Nabízíme volné místo řidiče MKD v naší rodinné firmě Inter Star Liberec s.r.o. Standardem je přidělené vozidlo zn. DAF v komfortní výbavě (velká kabina), stabilní zázemí malé solidní firmy, slušné jednání, férové mzdové podmínky, plánování v souladu s nařízeními 561/2006, AETR a Zákoníkem práce. Pracovní náplň je zajímavá a nestereotypní, automotive nejezdíme. Naše cesty vedou nejčastěji do Švédska a Itálie. Hledáme slušného, ochotného, zkušeného, spolehlivého a nekonfliktního řidiče

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zdravotničtí asistenti, praktické 19 000 Kč

Zdravotničtí asistenti (praktické sestry) Zdravotnický asistent (praktická sestra). Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 21000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: čistý trestní rejstřík, obědy zdarma, možnost profesního růstu, zázemí stabilní firmy. Pracoviště: Seniorprojekt s.r.o. - 02, Náměstíčko, č.p. 53, 691 25 Vranovice. Informace: Kateřina Řezníčková, +420 733 743 196.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál