Pomohli dětem s vyplněním přáníčkových kartiček a také sami si vzhůru k obloze balónky se svými přáními vypustili. Co kdyby se Ježíšek přece jen rozhodl a také těm velkým vánoční přání splnil a pod stromeček nadělil kýžený dárek?

Třeba nové díly na motorku, jak si přál jeden z tatínků, nebo dům, jak si napsala celá rodina. Dětská přání obnášela samozřejmě velmi často hračky. „Přál jsem si velkého robota," řekl malý Matěj. „A já plyšáka až do stropu," smála se Vanesska.

Na vyplnění některých dětských přání bude muset Ježíšek sáhnout hlouběji do kapsy. K obloze vzlétly balónky s prosbou o tablet či nový mobil. Další skupinu přání tvořila zvířátka od štěňátek a koťátek až po koně nebo dokonce krokodýla.

Nezřídka byly mezi dětskými přáními i věci, které se nedají koupit: „Abychom byli všichni zdraví", „Aby mě měla maminka vždycky ráda", „Aby se na mě už nezlobila nejlepší kamarádka" apod.

„Rozdala jsem všechny balónky," usmívala se Anna Hrudková, ředitelka mateřské školy, která akci pořádala společně s městysem. Celkem měla připraveno 160 balónků.