Lidé mohou do dvacátého prosince přispět do uzamykatelné kasičky na nákup krmiva pro pejsky. Kasička je umístěna v prodejně Libra Shop Kutná Hora. „V loňském roce se nám podařilo pro kutnohorský útulek vybrat kolem čtrnácti tisíc korun," upřesnil Martin Převrátil, který doufá, že se letos podaří dosáhnout alespoň této částky.

Oblastní charita Kutná Hora, pod kterou spadá hned několik center a středisek, pořádá hned několik akcí. „V prosinci pořádáme většinu akcí hlavně pro naše klienty, mezi které patří mikulášské besídky či vánoční setkání," uvedla Pavlína Licková z Oblastní charity Kutná Hora. Středisko Duhové Atrium pořádá tradičně 22. prosince vánoční oběd pro bezdomovce.

Rodinné centrum Kopretina v Čáslavi uspořádá pro rodiny s dětmi také mikulášskou besídku, která se uskuteční 5. prosince. V dalších dnech se budou v centru promítat pohádky a vyrábět vánoční dekorace.

V současné době se koná v preghausu Vlašského dvora prodejní vánoční výstava, která potrvá do čtvrtka 1. prosince. Na výstavě, kterou pořádá Centrum pro zdravotně postižené a seniory spolu s Základní organizací Svazu postižených civilizačními chorobami Kutná Hora, si mohou lidé zakoupit nepřeberné množství výrobků od seniorů či zdravotně postižených občanů.

Tradiční prodejní výstavu pořádá také kutnohorský Domov Barbora. Výstava začne ve středu 30. listopadu ve 13 hodin a potrvá v domově do pátku 2. prosince. Návštěvníci si mohou prohlédnout i zakoupit keramické, látkové, dřevěné a jiné výrobky, které vytvořili v dílnách právě obyvatelé Domova Barbora v rámci celého roku. Výstava skončí v pátek v 11 hodin.