Kapela The Smallpeople pokřtila cédéčko Dopisy Ježíškovi

Rakovník /FOTOGALERIE/ - Pro rakovnickou kapelu The Smallpeople je to velká událost. Má za sebou křest v pořadí už třetího cédéčka. První neslo název: I love rockenroll, a druhé Potvory.To nejnovější, které polil šampaňským jeho kmotr Milan Zimmermann (kapela Hradní duo), dostalo název: Dopisy Ježíškovi.

10.12.2016
SDÍLEJ:

The Smallpeople pokřtili cédéčko Dopisy JežíškoviFoto: Jana Elznicová

Leoš Janoušek, učitel Základní umělecké školy Rakovník, při které kapela působí, popsal: „Na tomto vánočním cédéčku je devět písniček. Jsou původem z různých zemí a snažili jsme se s dětmi také o různé žánry. Některé jsou tedy veselejší, jiné smutnější. I takové emoce totiž k Vánocům patří."

Autorem obrázku na obale je již zmíněný Milan Zimmermann. Cédéčko nahrál a zmixoval David Mařík, který rovněž zvučil čtvrteční koncert. „Na nahrávce se podílelo zhruba pětapadesát dětí," upřesnil Janoušek.

V rámci večera zaznělo v kulturním centru přes dvacet písní včetně všech devíti ze zbrusu nového cédéčka. Jako host vystřídala na pódiu kapelu The Smallpeople zhruba ve třetině programu další ZUŠková kapela Grippeds. V té už hrají starší děti. Většina z nich tam přechází právě z The Smallpeople.

Velká nostalgie

Na pódiu bylo ale vidět i několik již bývalých žáků rakovnické základní umělecké školy. Dětí, které kdysi také prošly oběma kapelami. Patří k nim i Anna Monhartová, která nyní už studuje na pražské konzervatoři.

„Spolupodílet se na cédéčku a mít možnost si tu dnes zazpívat pro mě představuje velkou nostalgii. Prožívám zde milé, takové čisté chvíle. Nevím, jak to výstižněji popsat, když to porovnám s konzervatoří, kde je to vše tvrdší. Je to proto hezké, občas si odběhnout někam, kde jsou příjemní lidé," řekla.

A Leoš Janoušek doplnil: „Dnes tu jsou skoro všichni, kteří cédéčko s námi nahrávali. Z těch, kdo už s námi oficiálně nehraje, je to asi šest dětí a právě k nim patří i Anička."

Kapela The Smallpeople přivítala také dva hosty. Děvčata, bývalé členky, které už s nimi nehrály delší dobu, Tereza Šváchová a Natálka Vajcová. „Ty si s námi zahrají vzpomínkově. Je to kapela, která jde napříč generacemi," dodal Leoš Janoušek.

Na pódiu se také rozdávaly dorty. Kapela měla jeden pro své pedagogy a ti si také přichystali dort pro malé a mladé muzikanty.

Autor: Jana Elznicová

10.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál