Kde na Berounsku mají nejkrásnější betlémy a výstavy?

Berounsko - Adventní čas není jen o práci, pečení a nákupu dárků. Lidé by měli do sebe hlavně nasát tu nádhernou vánoční atmosféru plnou pohody a zážitků. K tomu jim mohou posloužit i vánoční výstavy a návštěvy muzeí, která se specializují na vánoční tradice.

6.12.2016
SDÍLEJ:

Betlémy v muzeu.Foto: Ivo Mička

Kdo se chce pokochat krásou perníkových a jiných nádherných historických betlémů, může v těchto dnech zavítat do Karlštejna. V podhradí hradu si mohou návštěvníci prohlédnout  kolekci českých historických betlémů vyřezávaných ze dřeva, doplněnou betlémy z dobových raritních materiálů na příklad z vosku, cukru nebo chleba.

Lákadlem pro děti je několik mechanických betlémů, které si samy spouštějí. A hlavně tam uvidí i betlémy z perníku, které si mohou vyrobit i samy doma. Muzeum je otevřeno každý den od 10 do 17 hodin.

Netradiční betlémy si lidé prohlédnou také v berounském muzeu. Muzeum Českého krasu ve spolupráci s Krkonošským muzeem ve Vrchlabí a v Jilemnici uspořádalo tradiční vánoční výstavu, na které návštěvníci uvidí i kuriozity,  jako betlém v pařezu nebo v neckách

Kdo chce inspiraci pro vánoční výzdobu svého domova, může navštívit prodejní vánoční výstavu, která se koná o víkendu 10. a 11. prosince v obci Tmaň, vždy od 9 do 17 hodin.

Autor: Romana Šimková

6.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY