Ke zpívání koled se hlásí další obce, Chotilsko podpoří koncertní pěvec

Příbramsko - Zastavit se v předvánočním mumraji. Na chvíli přestat myslet na kupování dárků, mytí oken a další důležité úkoly. Malý odpočinek spojený s příchodem nejkrásnějších svátků roku nabízí společné zpívání koled. Tradiční předvánoční akce Česko zpívá koledy se uskuteční ve středu 14. prosince v 18 hodin.

4.12.2016
SDÍLEJ:

Zpívání koled v Chotilsku.Foto: Jiří Filgas

Zazní při ní opět na mnoha místech České republiky v jeden okamžik ty neslavnější vánoční písně. Chcete-li do projektu zapojit i svou obec, město, školu či instituci, můžete tak učinit skrze přihlašovací formulář - ZDE, nebo se můžete obrátit přímo na redakci Příbramského deníku na telefonním čísle 318 624 275.

Loni se zpívalo ve Vacíkově (za doprovodu členů pěveckého sboru Oliveta), v Chotilsku a v Obecnici, v Novém Kníně, v Hřiměždicích a jako od samotného začátku také v Příbrami na náměstí 17. listopadu, kam i v dešti přišlo s tištěnými texty koled asi padesát lidí.

Na výzvu Příbramského deníku se tehdy sešlo také na padesát občanů Chotilska v Drtinově galerii ke společnému zpěvu koled. „Potěšila nečekaně vysoká účast, zpěv bez „ulejvání" a zejména radostné zapojení dětí," zhodnotil akci jeden z účastníků Jiří Filgas.

Hvězda za obec už na mapě svítí

Letos se k akci připojil Vacíkov, Obecnice, ozvalo se redakci Chotilsko a nově svítí Hřiměždice. Starosta Chotilska Jiří Šťástka informoval Příbramský deník, že už na mapě svítí za obec hvězda a že se už moc těší na hezkou akci. Kdo bude chtít, může si přijít v Chotilsku zazpívat koledy do Drtinovy galerie.

„Dokonce jsme si letos pořídili posilu, oslovili jsme koncertního pěvce Jana Vernera. Také děti ze školy slíbily účast, doprovod na klávesy nám udělají sestry Krejčíkovy a doufám, že seženeme kytaru," neskrývá nadšení starosta a zároveň muzikant Jiří Šťástka. 

Neváhejte a přidejte další hvězdičky na mapu, ať jich nad Příbramskem svítí co nejvíc.

Autor: Markéta Lišková

4.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY