V Neratovicích spojili své síly klienti domova pro seniory s místním nízkoprahovým centrem. Spolu se zpěváky z řad veřejnosti se v Domě Kněžny Emmy sešlo asi třicet dětí i dospělých.

Vánoční písně si zazpívali s kytarou, koledu Pásli ovce valaši pak doprovodila sociální pracovnice a vedoucí sboru Markéta Trejbalová hrou na africký bubínek. Písnička tak dostala neobvyklý exotický nádech. „Jsme zkrátka moderní zařízení," poznamenala vedoucí aktivizačního úseku Lucie Zvelebilová.

Na tuhaňské návsi, přímo před hospůdkou, zpívalo koledy přes sedmdesát lidí. I pro starostku vesnice Marcelu Čechovou byla hojná účast překvapením. „Kdo zpívá falešně, do druhé řady, ať vás muzikant neslyší," vtipkovala se zpěváky, kterým hrál koledy na kytaru Ruda Domanský z neratovické kapely Monogram.

Před svátky se lidé v Tuahni sejdou ještě jednou, v neděli 18. prosince je čeká společné zapálení poslední svíčky na adventním věnci v tuhaňské kapličce na návsi. „Také tam budeme rozdávat betlémské světýlko," připomněla starostka.

U zářícího stříbrného smrku na mšenském náměstí Míru se před osmnáctou hodinou sešlo na padesát lidí, a to nejen ze Mšena, ale i z okolních obcí. Po koledách si zapálili prskavky a pochutnali si na vánočním cukroví.