Koleda Pásli ovce valaši dostala v Neratovicích exotický nádech

Mělnicko /FOTOGALERIE, VIDEO/ - Deset dnů před Štědrým dnem Česko opět po roce zpívalo koledy. Ke sváteční chvilce se ve středu přesně v osmnáct hodin připojily tisíce lidí v celém Česku. Na Mělnicku se zpívaly nejznámější české koledy na čtyřech místech, na návsi ve Mšeně, před školou ve Všetatech, na návsi v Tuhani a v Domě Kněžny Emmy v Neratovicích.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívalo koledy v neratovickém Domě Kněžny Emmy.Foto: Deník/Barbora Tesnerová

V Neratovicích spojili své síly klienti domova pro seniory s místním nízkoprahovým centrem. Spolu se zpěváky z řad veřejnosti se v Domě Kněžny Emmy sešlo asi třicet dětí i dospělých.

Vánoční písně si zazpívali s kytarou, koledu Pásli ovce valaši pak doprovodila sociální pracovnice a vedoucí sboru Markéta Trejbalová hrou na africký bubínek. Písnička tak dostala neobvyklý exotický nádech. „Jsme zkrátka moderní zařízení," poznamenala vedoucí aktivizačního úseku Lucie Zvelebilová.

Na tuhaňské návsi, přímo před hospůdkou, zpívalo koledy přes sedmdesát lidí. I pro starostku vesnice Marcelu Čechovou byla hojná účast překvapením. „Kdo zpívá falešně, do druhé řady, ať vás muzikant neslyší," vtipkovala se zpěváky, kterým hrál koledy na kytaru Ruda Domanský z neratovické kapely Monogram.

Před svátky se lidé v Tuahni sejdou ještě jednou, v neděli 18. prosince je čeká společné zapálení poslední svíčky na adventním věnci v tuhaňské kapličce na návsi. „Také tam budeme rozdávat betlémské světýlko," připomněla starostka.

U zářícího stříbrného smrku na mšenském náměstí Míru se před osmnáctou hodinou sešlo na padesát lidí, a to nejen ze Mšena, ale i z okolních obcí. Po koledách si zapálili prskavky a pochutnali si na vánočním cukroví.

Autor: Redakce

14.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

< Zpět na Vánoční speciál