V Berouně je Česko zpívá koledy od začátku spojené s pěveckými sbory Základní umělecké školy v Berouně. Ale aby toho neměli malí zpěváčci málo, zpívali v 16 hodin na berounském náměstí a v 18 hodin se české koledy v jejich podání rozezněly ve Zdicích.

Koledy se nesly i budovou hořovického gymnázia a druhé základní školy. Chodby přízemí a schodiště až do druhého patra zaplnily stovky školáků. Jednou z nich byla i gymnazistka Agáta Karásková, která stejně jako desítky dalších dětí, dochází do školního sboru. „Koledy jsme zkoušet nemuseli, všichni je umíme," sdělila studentka a zpěvačka v jedné osobě.

S Agátou souhlasí i učitelka 4.B hořovické druhé základní školy Jana Fialová. „Koledy známe všichni, děti už od školky. S akcí Česko zpívá koledy si je rádi zazpíváme i v letošním roce," řekla Jana Fialová s tím, že letos se k akci přidává nejen druhá základní škola, ale i místní gymnázium a jeho sbor.

„Zpívání koled je moc dobrý nápad, rádi jsme se přidali," sdělila Václava Jedličková, která sbor Gymnázia V. Hraběte Hořovice vede.