„Přijďte mezi nás a připojte se ke zpěvu redaktorů. Ve společnosti hudebního doprovodu Základní umělecké školy Mladá Boleslav vystoupíme v nákupním centru Olympia. A jako tradičně tam nebude chybět ani pravé vánoční cukroví," pozvala zájemce šéfredaktorka Šárka Charousková.

Letos budou koledy s Deníkem slyšet na osmi místech Mladoboleslavska. Na návsi v Nemyslovicích před obchodem, u kapličky v Malých Všelisech či u vánočního stromečku v Chloumku. Zpívání koled jsou věrni například na Sýčině. Jak hlásila Eva Gapková, předsedkyně osadního výboru, opět mají v plánu hudební doprovod.

Zpěv a povídání u stromečku

„Pravděpodobně to bude harmonika a ještě jeden nástroj. Jsem zvědavá, kolik se nás sejde. Minulý rok nás bylo třicet a po zpívání jsme si ještě tři čtvrtě hodiny povídali u stromečku," připomněla Eva Gapková s tím, že ani letos nezapomene čtyřlístkem a kominíčky pro štěstí odměnit ženy, které se pravidelně účastní akcí osadního výboru.

Tradičně se k akci připojují i obě střediska Domova u Anežky, a to jak v Benátkách, tak i v Luštěnicích. „Klienti se připravují svědomitě a trénují každý den," sdělila sociální pracovnice Lenka Koubková. Obě střediska chystají vlastní program a od 16 hodin také jarmark.

„V Benátkách s přípravou pomáhal farář Dalibor Vik a ke zpěvu se připojí zdejší zuška, v Luštěnicích zase nebude chybět starostka Magdalena Fišerová, která bude nejen zpívat, ale i hrát na kytaru," naznačila. Atmosféru dokreslí anežský punč a čerstvé domácí cukroví.