Koledy si lidé s Deníkem společně zazpívali také na Kladensku

Kladensko /FOTOGALERIE/ - Jedna. Dva. Tři. Čtyři. Pět. Šest. Už tolik let se v adventním čase scházejí lidé po celé republice a také krajané v zahraničí, aby si společně ve stejný čas zazpívali pětici koled. Další ročník akce regionálních Deníků Česko zpívá koledy se uskutečnil právě ve středu večer.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy 2016 - Labyrint Kladno.Foto: Robert Božovský

Koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Pásli ovce valaši, Narodil se Kristus Pán i méně známější Veselé vánoční hody zazněly i v šesti místech Kladenska. Zazpívat si je podle odhadu přišlo odhadem 900 lidí.

Kladno

Přibližně sto padesát dětí a dospělých dorazilo ke společnému zpívání do kladenského volnočasového střediska Labyrint, jež se k akci Česko zpívá koledy pravidelně připojuje. V zahradě střediska předzpívával přítomným pěvecký soubor MY ze 14. základní školy v Kladně. Pro návštěvníky byl přiipraven i doprovodný program.

Mohli se seznámit s činností kroužků Labyrintu, využít oblíbenou Nebeskou poštu, tedy zaslat jejím prostřednictvím vánoční přání Ježíškovi, nebo se posilnit horkým čajem a drobným občerstvením. Na improvizovaném jevišti zahrál na bubny Leonardo Teca, s příběhem o Lucii vystoupil dramatický kroužek střediska, své umění předvedly také děti z flétnového kroužku.

Unhošt

Před Kavárnu Slunce v Unhošti si přišlo zazpívat koledy přibližně sedm desítek lidí. O hudební doprovod na elektrické varhany se postaral nevidomý Vladimír Albrecht z Domova dobré vůle Slunce v Nouzově. Všechny přítomné děti si na závěr zapálily prskavky a dospělí si pochutnali na svařáku.

Lány

Stejně jako v předchozích letech se i letos zpívalo za doprovodu členů místního pěveckého sboru Chorus Laneum na náměstí v Lánech. "Dorazilo asi osmdesát lidí, hodně z nich bylo dětí. Panovala báječná atmosféra, podávalo se výborné občerstvení," popsala své dojmy účastnice akce Česko zpívá koledy Jana Jirásková z Tuchlovic.

Zlonice

Ve Zlonicích se začalo zpívat mezi kapkami deště, ani to však neodradilo téměř tři stovky zpěváků, kteří zavítali do zahrady Památníku Antonína Dvořáka. Nádavkem byl koncert žáků místní základní školy a křest zlonického betlému.

Slaný

Třetí základní škola ve Slaném se ke koledám připojuje od prvního ročníku. Na prostranství před školou v Rabasově ulici přišlo letos zpívat na 250 lidí. Kromě zpěváků nechyběli ani členové flétničkového sboru Foukáčci. Protože se akce těší velké oblibě, odstartovala už dvě hodiny před samotným zpíváním. Každý mohl zkusit šikovnost v dílničkách nebo si pochutnat na donutech, čaji, svařáku i klobásách.

Velvary

Před základní školou ve Velvarech, která se k akci Česko zpívá koledy připojila podruhé, se sešlo na sto sedmdesát školáků s rodiči i dalšími příbuznými a známými. Na snímku pěvecký sbor pod vedením Šárky Šebkové a Barbory Pavelkové.

Kladenský deník děkuje pekárnám La Lorraine za lahodné sladké čokoládové donuty, na kterých si v hojné míře pochutnali zpěváci na všech místech regionu, která se do akce Česko zpívá koledy zapojila.

Autor: Kateřina Nič Husárová, Kateřina Řípová, Robert Božovský, Jiří Nagy

14.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

< Zpět na Vánoční speciál