Kutnohorsko zazpívá koledy, připojte se

Kutnohorsko - Opět po roce se celé Česko rozezní zpěvem koled. Ve středu 14. prosince přesně v 18 hodin začnou lidé po celé republice ve městech, ale i v těch nejmenších obcích společně zpívat koledy. Připojí se také Kutnohorsko, a to hned na sedmi místech.

14.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy v Tylově divadle v Kutné Hoře.Foto: Deník/Irena Blahníková

Úplným nováčkem letošního roku, který se přihlásil doslova na poslední chvíli, je obec Dolní Bučice. Pár nadšenců ze zdejší Jasmínové ulice se domluvilo, že si chtějí zazpívat, a tak se do celonárodní akce Česko zpívá koledy přihlásili.

„Zpívat budeme my, co bydlíme v Jasmínové. Přijít ale mohou i ostatní," uvedl Miroslav Havránek. Podle něj se v ulici začne zpívat už v 17.30, protože si místní chtějí zpívání opravdu užít. „Náš zpěv doprovodí zvuk heligonky," doplnil Havránek.

Zpívat se bude také v Kutné Hoře přímo pod vánočním stromem na Palackého náměstí. Zpěvákům z řad veřejnosti by se zpěvem měli přijít pomoci někteří členové Učitelského smíšeného pěveckého sboru Tyl.

Nejdřív sbor a pak všichni

V Čáslavi u sochy Jana Žižky před vánočním stromem se lidé do zvuku koled zaposlouchají již v 17 hodin, kdy nejprve na Žižkově náměstí zazpívá pěvecký sbor zdejší střední pedagogické školy pod vedením Jany Vrňákové. V 18 hodin si pak v rámci akce zazpívají všichni.

„Budeme rádi, když s námi členové sboru zůstanou, ale bude to záležet na nich, jak moc budou prokřehlí," poznamenala Irena Holíková z městského úřadu v Čáslavi.

Přítomní se ale budou moci zahřát nějakým horkým nápojem. „Do Štědrého dne máme na náměstí trhy, takže bude zajištěn stánkový prodej i s občerstvením," doplnila Holíková.

V Dobrovítově se bude zpívat před místním obecním úřadem. V Kácově se zpěváci koled sejdou přímo na zdejším náměstí. Koledy zazní i v Holšicích u zvoničky a v Hlízově v parku před domem s chráněnými byty.

Autor: Hana Kratochvílová

14.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

< Zpět na Vánoční speciál