První místo obsadil Jaroslav Jirásek. Ten cukroví do soutěže přinesl, napekla ho jeho dcera Soňa, která letos připravila obdivuhodných čtyřiadvacet druhů. Do soutěže vybrala kávová zrna a čoko koláčky. Druhé místo patří Jiřímu Škrochovi a třetí příčku obsadila Markéta Mandíková.

Ta měla při pečení zdatné pomocníky. „Pomáhaly mi děti. Ondra s Aničkou se přišli na soutěž i podívat," sdělila Markéta Mandíková, která napekla deset druhů. Výherci obdrželi věcný dar a pozvání do dalšího ročníku soutěže. Té se budou moci samozřejmě zúčastnit i všichni ostatní zájemci.

Česko zpívá koledy poprvé

Po soutěži mohli cukroví ochutnat všichni návštěvníci. K tomu jim na statku zněly vánoční koledy. Tradiční setkání pořádala místní organizace SR 2000, která se připojila i k letošní akci Deníků Česko zpívá koledy.

„Vzhledem k tomu, že jsme se letos přihlásili poprvé, tak nás sice nebylo moc, přibližně třicet lidí, ale o to víc jsme si to užili a doufám, že jsme tímto zahájili další pěknou tradici, na kterou se budeme společně v Lochovicích těšit," uvedla za pořadatele Renata Schumová.

Ta na závěr připomněla, že v sobotu 7. ledna se na lochovickém zámku uskuteční tradiční novoroční koncert. Hudební setkání začne ve 14 hodin. I v letošním roce bude spojený s tříkrálovou sbírkou.