Mladou Boleslav rozzáří nové vánoční osvětlení za dva miliony korun

Mladá Boleslav - První adventní neděle se blíží, a s ní i rozsvěcení vánočních stromů a dekorací v ulicích měst a obcí nejen na Mladoboleslavsku. Například Mladá Boleslav, kde se stromeček na Staroměstském náměstí i osvětlení v ulicích rozzáří v neděli 27. listopadu v 17 hodin, bude mít letos vánoční výzdobu novou.

24.11.2016
SDÍLEJ:

Mladá Boleslav má novou vánoční výzdobu městaFoto: Deník

Doposud byla Boleslav laděna do modra, letos ale v rozpočtu města zbylo i na nákup nového osvětlení, a díky tomu bude strom svítit v teplém a studeném odstínu bílé barvy.

„Nové LED osvětlení ozdobí třídu Václava Klementa, ulice Jičínská a T. G. Masaryka, náměstí Míru, Komenského a Staroměstské. V novém je také strom na Staroměstském námětí a výměnou prošly i převěsy v Železné ulici," potvrdil primátor Mladé Boleslavi Raduan Nwelati.

Celkem se tak první adventní neděli ve městě automobilů rozsvítí 42980 nových vánočních LED diod. Jen na zmíněném stromu, který byl do města přivezen v úterý večer, jich bude zářit 17200. Mimochodem letos je to sedmnáct metrů vysoký smrk.

A jak hluboko sáhli v Mladé Boleslavi do kapsy? „Pořízení všech nových světel přišlo na dva miliony korun bez DPH," řekla mluvčí města Hana Kopalová.

Uplatnění se ale našlo i pro stará světýlka. „Původní osvětlení bylo přemístěno do ulic, kde výzdoba dříve nebyla nově jsou nazdobeny celé ulice U Stadionu, Jana Palacha, Havlíčkova, Dubce a příměstské části města," prozradil primátor Nwelati.

Dohromady tak v neděli po celém městě začne svítit 50260 LED diod a 3282 žárovek.

Rozsvěcení stromů

Mladá Boleslav
27. listopadu v 17 hodin
Staroměstské náměstí

Mnichovo Hradiště
27. listopadu v 16 hodin
Masarykovo náměstí

Benátky nad Jizerou
27. listopadu ve 14 hodin
Husovo náměstí

Bělá pod Bezdězem
27. listopadu v 17 hodin
Masarykovo náměstí

Kosmonosy
3. prosince v 17 hodin
Černínské náměstí

Autor: Šárka Charousková

24.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál