Na Královský advent na Karlštejn přijede císařovna

Karlštejn - Městys Karlštejn na Berounsku opět ožije Královským adventem. Ten se uskuteční na místní návsi v neděli 18. prosince. A co na návštěvníky Karlštejna čeká? Na náměstí pod hradem vyroste historické tržiště, na kterém budou k dostání hračky, dřevěné zbraně, výrobky řezbářů, šperkařů, ozdoby, korále, adventní věnce i spousta dalšího zboží.

12.12.2016
SDÍLEJ:

Hrad Karlštejn.Foto: DENÍK/Pavla Janoušková

„Nebudou chybět ani nejrůznější laskominy a karlštejnské víno či karlštejnské pivo," uvedl za pořadatele Královského adventu Miloslav Frýdl.

Návštěvníci královského adventu se také mimo jiné mohou těšit na zpřístupnění takzvané muzejní stezky. Mohou zavítat do všech karlštejnských muzeí, od vinařské expozice nedaleko centrálního parkoviště po muzeum voskových těsně před vstupem do hradu.

Historický a stylový jarmark bude zahájen v 10 hodin. V době Královského adventu si mohou lidé také prohlídnout hrad Karlštejn. K dispozici jim v neděli bude jen první návštěvní okruh. Na nádvoří hradu a na Královský advent je vstupné zdarma.

Průvod císařovny

Zlatým hřebem programu je příjezd císařovny Elišky do  Karlštejna. „Na průvod císařovny se moc těším. Je to takový slavnostní okamžik, ve kterém člověk cítí, jak šla Karlštejnem historie. Pokaždé mě to dojme," poznamenala Sylva Šmídová z Karlštejna.

Slavná choť Otce vlasti Karla IV. přijede do podhradí v čele své družiny. Vladařovu manželku i diváky budou bavit šermíři a šermířky ze skupin Alotrium a Reginleif, zahrají kapely Kapičky, Fotr a kolektiv, Čenkomor, Třehusk, zatancuje skupina Proměny, nejen koledy zapěje soubor HUKOt i děti z Karlštejna a Litně. „Těšit se můžete na živý betlém, na loučový průvod i ohnivé kejkle metačů ohně," upozornil Miloslav Frýdl.

Královnu Elišku přijdou v neděli pozdravit někteří ze slavných obyvatelé Karlštejna. Těmi jsou známý herec Pavel Zedníček a populární zpěvák Pavel Vítek. Tečku za celodenním programem letošního Královského adventu zajistí ohňová show.

Autor: Romana Šimková

12.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál