OBRAZEM: Rybáři lovili Drahotín

Zruč-Senec – Na vánoční kapry se stála dlouhá fronta.

19.11.2016
SDÍLEJ:

Na místě byl i prodej vylovených kaprůFoto: DENÍK/Pavel Korelus

Celý den lilo jako z konve, ale kdo chtěl vidět práci rybářů a pořídit si kapra na Vánoce, ten v sobotu k Drahotínskému rybníku přijel. Správa veřejného statku města Plzně, kterému rybník nedaleko Zruče-Sence patří, totiž pořádala jeho tradiční výlov. Rybáři ve vodě a kolem ní pracovali od časného rána, lidé se začínali scházet kolem deváté hodiny. Kolem třetí odpolední už bylo hotovo.

Desetihektarová vodní plocha vydávala opět především kapry, nicméně v sítích a kádích bylo možné zahlédnout třeba také štiky nebo amury. Kapry rybáři prodávali po 70 Kč za jeden kilogram a zájem o ně byl velký. Zákazníci na ně stáli dlouhou frontu, která se ovšem rychle pohybovala.

Šupináči, které se prodat nepodařilo, skončili v městských sádkách u rybníka Košinář. Rybáři je tam budou nabízet od 9. do 23. prosince.

Autor: Pavel Korelus

19.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Ochrana a ostraha - Vrátnice - domovník 12 000 Kč

Vrátní Do našeho týmu hledáme spolehlivou, zodpovědnou, pracovitou, dochvilnou a samostatnou osobu. Práce je vhodná pro osoby se zdravotním postižením OZP/TZP . Zkrácený úvazek 4 - 6 hod.

Stavebnictví - Betonář - Mzda 2 x měsíčně, 25-40t. 33 000 Kč

Betonář - mzda 2 x měsíčně, 25-40.000 Kč. Zhotovujeme zavlhlé betonové podlahy. Do našich paret hledáme chlapy, kteří se nebojí práce a chtějí si vydělat dobré peníze. Jedná se o týmovou práci. Ideálně se zednickou praxí.

Gastronomie - Vedoucí směny, hotovkář, minutkář 45 000 Kč

Provozovatel restaurací Praha 1 přijme pro své provozovny kuchaře na HPP, vedoucí směny - nástupní plat 40.000 Kč - po zapracování 45.000 Kč, hotovkář - nástupní plat 38.000 Kč, po zapracování 40.000 Kč, minutkář - nástupní plat 35.000 Kč, po zapracování 38.000 Kč, krátký/dlouhý týden. Pracovní smlouva a přihlášení na úřady samozřejmostí. Nástup možný ihned.

Potravinářství - Pekař slaného-sladkého pečiva 28 000 Kč

Antonínovo pekařství - malé řemeslné pekařství v Praze, hledá pro své nové provozovny, pekaře/ky slaného i sladkého pečiva. Jsme malá rodinná pekárna, velmi pěkné prostředí, směny 12h. krátký/dlouhý týden, denní i noční. Požadujeme chuť do práce a ochotu učit se. Nabízíme možnost ubytování, velmi zajímavý plat 24-30.000 Kč, veškeré příplatky, týden dovolené navíc, stravenky, zam. výhody, pečivo zdarma. Místo prac.: Antonínovo pekařství.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál