Vánoční strom v Opavě se rozzáří už v sobotu

Letošní vánoční trhy se opět konají na Dolním náměstí. Oficiálně je primátor města Radim Křupala (ČSSD) zahájí v sobotu v 17.30 hodin, kdy se zároveň rozsvítí také vánoční stromeček. Ten letos pochází ze Skřipova.

25.11.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK / František Géla

Dalším bodem programu bude vystoupení vizovické folkrockové skupiny Fleret se Zuzanou Šulákovou, které proběhne v 18 hodin.

První adventní neděli 27. listopadu vyroste na Dolním náměstí Ježíškův poštovní úřad, kdy pošťák zájemcům spolu s pomocníky rozdá pravý opavský Ježíškův dopisní papír.

Na své si návštěvníci trhů přijdou také počátkem příštího týdne. V pondělí odpoledne se budou vyrábět adventní věnce. V době od 15 do 18 hodin budou k dispozici dílničky pro rodiče s dětmi, inspirovat se mohou ukázkami výroby věnců s Masarykovou střední školou zemědělskou a Vyšší odbornou školou Opava.

V 16 hodin pak na pódiu vystoupí dětské pěvecké sbory Studánka a Studánečka.

V úterý v 10 hodin bude vyhlášena soutěž O nejkrásnější vánoční ozdobu, v 16 hodin se představí Pěvecké sdružení slezských učitelek Opava a opavský středoškolský sbor Luscinia se svým Vánočním zpíváním.

Ve středu by měli na Dolní náměstí zavítat milovníci ovaru, jitrnic nebo tlačenky. Od 10 do 17 hodin zde proběhne Tradiční slezská zabijačka z Větřkovic. Středeční program zakončí v 17 hodin Ledová show s hity, hrami a dárky pro každého.

Show pořádá Opavská kulturní organizace.

Autor: Veronika Bernardová

25.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál