Pestrou nabídku slibují adventní akce na Břeclavsku

Břeclavsko – Koncerty, jarmarky provoněné svařeným vínem a punčem, tvořivé dílny a další akce plní kalendář událostí na Břeclavsku. V široké nabídce si najdou své jak starší, tak mladší.

8.12.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Přemysl Spěvák

Právě pro ty nejmenší je na několika místech připravené již tradiční vypouštění balónků s přáním Ježíškovi. V Břeclavi se lidé sejdou v pátek o půl třetí odpoledne před Kulturním domem Delta. „Balónky od nás účastníci obdrží zdarma těsně před akcí. Součástí bude i zábavný program," uvedla za organizátory Edita Rišicová. Patnáct minut po třetí hodině začnou stoupat k nebi balónky také v Brumovicích v areálu sokolovny.

Na počest svaté Lucie, která má příští týden v úterý svátek, pořádají v páteka v sobotu jarmark v Poštorné v areálu Na Rovnici. „Bylo nám velice líto, že se o tuto skromnou svatou nikdo nezajímá. Tak pořádáme vánoční jarmark svaté Lucie. Poštorenské plesňáky přitáhnou slušnou návštěvu," doufal předseda Slováckého krúžku Poštorná František Schulz.

Vše začne v pátek ve dvě hodiny odpoledne a pokračovat bude v sobotu v deset hodin dopoledne. „Po oba dny v podvečer si můžete zazpívat koledy s dětmi z mateřských školek, do Poštorné se zase těší valtický sbor žen Výběr z bobulí a pěvecký sbor Věra při Senior klubu Poštorná," doplnil nabídku lákadel Schulz.

Prostranství u kulturního domu v Drnholci se v sobotu také promění v jarmark. Od devíti ráno mohou zájemci ochutnat zabijačkové pochutiny či si prohlédnout stánky s malovaným sklem, keramikou a šperky. „V deset hodin vystoupí děti z folklorních souborů Jarabáček a Dunajek, ze základní školy, kroužku trampolín a Kangoo Jumps Drnholec. Každý návštěvník si může navíc zazvonit na zvon štěstí," zmínili pořadatelé.

Zručné děti mohou zase v pátek vyrazit do břeclavské městské knihovny. „Hodinu po poledni začíná předvánoční knihovnická dílna s názvem Děláme si odznáčky. Mohou si vyrobit zrcátko nebo odznak jako dárek," řekl knihovník Jaroslav Čech.

Stříbrnou neděli oživí koncert Roberta Křesťana s jeho kapelou Druhá tráva. Začátek bude v sedm hodin večer v břeclavském kině Koruna. Koncert je třetím ze čtyř, které pořádají členové Československé obce legionářské Valtice pod názvem LEGIOadvent.

Adventní koncert si na konci týdne užije také Hustopečanka Petra Smolková. „Vyrážíme se podívat na Martina Chodúra," prozradila. Chodúr zazpívá v divadelním sále kostela svatého Václava v Hustopečích.

Kdo se již nemůže dočkat břeclavských vánočních trhů, může si poznačit středu čtrnáctého prosince, kdy oficiálně startují.

Kam ještě zavítatBřeclav:
9. prosince, od 18.45, kostel svatého Václav – koncert mužského pěveckého sboru Soave z Itálie
14. prosince, od 15.00 hodin, knihovna – promítání filmové pohádky
Mikulov:
14. prosince, Galerie U Ní – soutěž o nejlepší pečené i nepečené cukroví
Krumvíř:
10. prosince, od 14.00 hodin, muzeu – dílny
Kobylí:
10. prosince, od 15.00 hodin – Zpívání pod věží

Autor: Aneta Beránková

8.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY