Po vánoční keramice se jen prášilo aneb dětský domov na jarmarku

Mladá Boleslav - Jelikož bez práce nejsou koláče, jak říká známé české přísloví, musí se každý člověk naučit, jak si na ně vydělat. A právě tak trávily sobotu děti z mladoboleslavského dětského domova. Zařízení se totiž už podruhé zapojilo do projektu Jarmarky s Albertem, a tak si děti s tetami otevřely stánek právě v hypermarketu na Jičínské.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Děti z dětského domova Na Celně prodávaly své výrobky na jarmarku v AlbertuFoto: Lucie Růžková

Zákazníkům prodávaly výrobky s vánoční tematikou, které v uplynulém měsíci vznikaly pod jejich rukama. „Jsem mile překvapená, protože o naše výrobky je daleko větší zájem než minulý rok. Otevřeli jsme v devět a nyní už máme více než sedmdesát procent zboží prodaného," zhodnotila krátce před polednem Veronika Háková, zástupkyně ředitelky dětského domova Na Celně.

Jako první šly na odbyt výrobky z keramiky, svícny, ale také dekorační věnečky a papíroví andělíčci. Během dvou hodin lidé koupili všech zhruba třicet. Nechyběly ale ani tradiční perníčky a svíčky. „Někteří zákazníci se dokonce ptali, kde by nás mohli případně najít, pokud by chtěli ještě něco přiobjednat," netajila se Veronika Háková zájmem veřejnosti.

A kam celý výtěžek z prodeje vlastně půjde? To bude záležet nejen na výši vydělaných peněz, ale především hlavně na přání samotných dětí.

Autor: Lucie Růžková

Místo události:
11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál