Přijďte si na Kladensko zapálit Betlémské světlo

Kladensko - Kladno, Slaný, Unhošť, Pozdeň, Kačice, Makotřasy, Lány. Tam všude je možné si nechat připálit a odnést domů plamínek Betlémského světla. Motto letošního ročníku zní Odvážně vytvářet mír. Betlémské světlo je totiž symbolem míru, přátelství a klidu.

21.12.2016
SDÍLEJ:

Plamínek dovezený z rodiště Ježíše Krista si je možné připálit
i na Kladensku a Slánsku.Foto: Deník

Je každoročně rozžehnuto v Jeskyni narození v Betlémě a ve speciální lampě přepraveno leteckým speciálem Austrian Airlines do Lince. Odtud ho skauti dovezou do Brna, odkud je rozváženo do různých koutů České republiky.

Kladno-Švermov

Pro Betlémské světlo je možné si přijít 23. prosince mezi 17. a 18. hodinou do Domu dětí ve Švermově. „Akce se účastníme asi sedm let. Pro Betlémské světlo si jedeme do Slaného stejný den, který ho rozdáváme. Na začátku máme dvě lucerny, kde světýlko uchováváme, ale ve chvíli, když ho lidem rozdáváme do jejich lucerniček, jich máme víc," řekla Marie Protivová.

Slaný

Ve slánském infocentru budou skauti Betlémské světlo rozdávat v pátek 23. prosince od 13 do 18 hodin. „Přivážejí ho do České republiky skauti z Vídně. Poté mutuje vlakem i do Kralup nad Vltavou, kam si pro něj jezdíme my. Světlo dáváme do petrolejových luceren, kterých máme víc. Pak ho držíme při životě doma a nakonec ho den před Štědrým dnem přivezeme do infocentra," uvedl Ondřej Dvouletý.

Unhošť

Do muzea v Unhošti si můžete pro plamínek Betlémského světla přijít ve čtvrtek 22. prosince od 13 do 19 hodin a v pátek 23. prosince od 9 do 19 hodin. Zároveň si tam lze prohlédnout výstavu betlémů nebo navštívit předvánoční burzu knih.

Další místo v Unhošti, kam si můžete přijít pro plamínek je knihovna. Tady bude ve čtvrtek 22. prosince od 9 do 13 hodin. „Pro světlo si jezdíme do Kladna ke kapli sv. Floriana a poté ho uchováváme ve třech velkých sklenících, kdyby jeden plamínek zhasl, měli jsme rezervu," prozradila knihovnice Lucie Chvojková.

Lány

Až do pátku 23. prosince od 9 do 16 hodin je Betlémské světlo k mání také v muzeu do muzea T. G. M. v Lánech. „K nám bylo přivezeno z Kladna. Tuto akci pořádáme už popáté. O plamínek se hezky staráme pomocí olejových svíček, protože ty dlouho vydrží hořet," sdělila Barbora Bednářová Šafránková.

Kladno

Skauti z kladenských středisek Stopa a Orion budou Betlémské světlo rozdávat u kaple sv. Floriana v pátek 23. prosince od 13 do 15 hodin. Do Kladna ho skauti přivážejí z Kralup nad Vltavou.

Makotřasy

Do Makotřas putuje letos Betlémské světlo z nedalekých Středokluk. Rozdáváno tam bude v pátek 23. prosince od 16 do 18 hodin u betlému, který vyrobili šikovní místní řemeslníci.

Pozdeň

Slánský skaut Václav Duchek bude letos v pátek 23. prosince od 18 do 20 hodin roznášet po vesnici Betlémské světlo v Pozdni, kam ho přiveze ze Slaného. „Zájem o něj projevilo třináct domácností," řekl skaut Kladenskému deníku.

Kačice

Matrikářka kačického obecního úřadu Petra Svobodová uvedla, že Betlémské světlo bude ve vesnici rozdáváno už ve středu 21. prosince od 19 do 19.30 hodin. „Stane se tak u betlému, který postavil náš zastupitel Metoděj Fikes. Spojeno je se společným zpíváním koled. Do Kačice přivážíme Betlémské světlo z muzea T. G. M. v Lánech," prohlásila matrikářka.

Melisa Vaníšková

Autor: Redakce

21.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Chůva na plný úvazek 32 000 Kč

Chůva Hledáme chůvu k miminku na 8 hodin denně, pondělí - pátek. Víkendy po dohodě za příplatek. 32.000 Kč/měsíc + příplatky za víkendy.

Stavebnictví - Stavbyvedoucí/stavební dozor 35 000 Kč

Na pozici stav. dozor/stavbyved. hl. schopného, spolehlivého, motivovaného, samostatného člověka s org. schopnostmi, zkušennostmi a praxí v oboru rek. fasád a střech. Jakékoli další dovednosti vítány. ŽL n. HPP. Nást. plat 35.000Kč. CV prosím zasílejte na email. Další info na tel.č. a při os. setkání.

Doprava a logistika - Dispečer/ka hotelové přepravy 28 000 Kč

Hledáme spolehlivého dispečera/ku na dispečink hotelové přepravy. Požadujeme: zkušenosti z dispečingu (taxi, hotelová přeprava, rozvozy), komunikativní a rozhodnou povahu, znalost Prahy, práce na PC, základy AJ. Nabízíme: možnost podílet se na rozvoji firmy, stabilní a zajímavou práci, fixní a motivační složku mzdy (min. 28.000 Kč čistého/měsíčně), férové jednání. Nástup možný ihned nebo dle dohody.

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Obchodní zástupci 22 000 Kč

Obchodní zástupci OBCHODNÍK, OBCHODNICE divize STROJÍRNA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 22000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Stloukalová Dagmar Mgr., tel.: 553 872 170, e-mail: stloukalova@ostroj.cz, VŠ/SŠ vzdělání strojírenského směru výhodou; praxe v obchodním oddělení strojírenské firm; orientace ve strojírenských technických výkresech; výborné komunikační a argumentační schopnosti; aktivní přístup; samostatnost., Pracoviště Opava, nástup dohodou., Náplň práce:, - provádí marketingový průzkum trhu. , - zajišťuje komunikaci se zákazníkem. , - odpovídá za realizaci obchodník případů. , - analyzuje kalkulaci obchodních případů. , - analyzuje náklady obchodních případů. , - analyzuje obchodně-technické informace. , - eviduje obchodní případy. , - provádí přípravu podkladů pro reklamační řízení. , - odpovídá za splatnost pohledávek. , - hodnotí ukončené obchodní případy.. Pracoviště: Ostroj a.s., Těšínská, č.p. 1586, 746 01 Opava 1. Informace: Dagmar Stloukalová, +420 553 872 170,.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál