Přijďte si na Kladensko zapálit Betlémské světlo

Kladensko - Kladno, Slaný, Unhošť, Pozdeň, Kačice, Makotřasy, Lány. Tam všude je možné si nechat připálit a odnést domů plamínek Betlémského světla. Motto letošního ročníku zní Odvážně vytvářet mír. Betlémské světlo je totiž symbolem míru, přátelství a klidu.

21.12.2016
SDÍLEJ:

Plamínek dovezený z rodiště Ježíše Krista si je možné připálit
i na Kladensku a Slánsku.Foto: Deník

Je každoročně rozžehnuto v Jeskyni narození v Betlémě a ve speciální lampě přepraveno leteckým speciálem Austrian Airlines do Lince. Odtud ho skauti dovezou do Brna, odkud je rozváženo do různých koutů České republiky.

Kladno-Švermov

Pro Betlémské světlo je možné si přijít 23. prosince mezi 17. a 18. hodinou do Domu dětí ve Švermově. „Akce se účastníme asi sedm let. Pro Betlémské světlo si jedeme do Slaného stejný den, který ho rozdáváme. Na začátku máme dvě lucerny, kde světýlko uchováváme, ale ve chvíli, když ho lidem rozdáváme do jejich lucerniček, jich máme víc," řekla Marie Protivová.

Slaný

Ve slánském infocentru budou skauti Betlémské světlo rozdávat v pátek 23. prosince od 13 do 18 hodin. „Přivážejí ho do České republiky skauti z Vídně. Poté mutuje vlakem i do Kralup nad Vltavou, kam si pro něj jezdíme my. Světlo dáváme do petrolejových luceren, kterých máme víc. Pak ho držíme při životě doma a nakonec ho den před Štědrým dnem přivezeme do infocentra," uvedl Ondřej Dvouletý.

Unhošť

Do muzea v Unhošti si můžete pro plamínek Betlémského světla přijít ve čtvrtek 22. prosince od 13 do 19 hodin a v pátek 23. prosince od 9 do 19 hodin. Zároveň si tam lze prohlédnout výstavu betlémů nebo navštívit předvánoční burzu knih.

Další místo v Unhošti, kam si můžete přijít pro plamínek je knihovna. Tady bude ve čtvrtek 22. prosince od 9 do 13 hodin. „Pro světlo si jezdíme do Kladna ke kapli sv. Floriana a poté ho uchováváme ve třech velkých sklenících, kdyby jeden plamínek zhasl, měli jsme rezervu," prozradila knihovnice Lucie Chvojková.

Lány

Až do pátku 23. prosince od 9 do 16 hodin je Betlémské světlo k mání také v muzeu do muzea T. G. M. v Lánech. „K nám bylo přivezeno z Kladna. Tuto akci pořádáme už popáté. O plamínek se hezky staráme pomocí olejových svíček, protože ty dlouho vydrží hořet," sdělila Barbora Bednářová Šafránková.

Kladno

Skauti z kladenských středisek Stopa a Orion budou Betlémské světlo rozdávat u kaple sv. Floriana v pátek 23. prosince od 13 do 15 hodin. Do Kladna ho skauti přivážejí z Kralup nad Vltavou.

Makotřasy

Do Makotřas putuje letos Betlémské světlo z nedalekých Středokluk. Rozdáváno tam bude v pátek 23. prosince od 16 do 18 hodin u betlému, který vyrobili šikovní místní řemeslníci.

Pozdeň

Slánský skaut Václav Duchek bude letos v pátek 23. prosince od 18 do 20 hodin roznášet po vesnici Betlémské světlo v Pozdni, kam ho přiveze ze Slaného. „Zájem o něj projevilo třináct domácností," řekl skaut Kladenskému deníku.

Kačice

Matrikářka kačického obecního úřadu Petra Svobodová uvedla, že Betlémské světlo bude ve vesnici rozdáváno už ve středu 21. prosince od 19 do 19.30 hodin. „Stane se tak u betlému, který postavil náš zastupitel Metoděj Fikes. Spojeno je se společným zpíváním koled. Do Kačice přivážíme Betlémské světlo z muzea T. G. M. v Lánech," prohlásila matrikářka.

Melisa Vaníšková

Autor: Redakce

21.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Vychovatel 15 000 Kč Vychovatelé pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami vychovatel - speciální pedagog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 27940 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Odborná a pedagogická způsobilost podle zákona č. 563/2004 Sb. o pedagogických pracovnících a změně některých zákonů, asistentak pedagoga speciální třídy pro žáky se zdravotním postižením na 0,75 úvazku. Pracoviště: Základní škola, blatná, holečkova 1060, Holečkova, č.p. 1060, 388 01 Blatná. Informace: Radka Kocúrová, +420 383 422 881. Služby - Úklid servisu 18 000 Kč Do společnosti Auto Jarov hledáme nové kolegy/kolegyně na pozici pracovník/pracovnice úklidu. Náplní práce je zajištění čistoty autosalonů a sociálního zařízení. Pracuje se na směny po-pá ranní: 6.00-14.30hod. a 1x do týdne odpolední: 6.00-18.00h. a 1x sobota do měsíce 7.00-14.00hod. Možnost kratšího úvazku i práce na dohodu (128 Kč/h). Zdravotnictví - Pečovatel, ošetřovatel 20 000 Kč Hledáme pracovníky na pozice pečovatel - pracovník v sociálních službách, pro naše zařízení Domov se zvláštním režimem - Telč. 12hodinové směny (denní, noční). Technika a elektrotechnika - Technik kolejových vozidel 33 300 Kč Společnost Rail clinic s.r.o. přijme do svých řad zaměstnance pro pozici technik oprav pro mobilní servis nákladních vagonů. Předchozí znalost kolejových vozidel, řidičský průkaz a svářecí průkaz výhodou. Nástup možný ihned.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál