Přípravy na zahájení adventu na Příbramsku vrcholí

Příbramsko - Až když se na náměstí nebo na návsi objeví vánoční strom, člověku dojde, jak blízko už svátky jsou. Následující víkend bude ve znamení slavnostního zahájení adventu spojeného s rozsvěcením stromů a poněkud poklidnějším programem.

22.11.2016
SDÍLEJ:

Instalace žárovek na vánoční strom na Václavském náměstí v Pražské ulici v Příbrami.Foto: DENÍK/Markéta Jankovská

Jak jsme se v pondělí dopoledne mohli přesvědčit, žárovky už svítí na vánočním stromě na Václavském náměstí v Pražské ulici v Příbrami, kde je instalovala parta zaměstnanců technických služeb. Další parta montovala betlém na náměstí TGM pod vzrostlým
smrkem ze Solenic.

Ohňostroj při čertech

Tradiční zahájení adventu se uskuteční tuto sobotu na náměstí TGM, kde od 15 hodin uvidíte různá hudební a divadelní vystoupení, na chůdách mezi vámi „proletí" andělé, na místě bude také Ježíšek a jeho dílna a uvidíte i nějaká ta kouzla. Chybět nebude slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také vánočně laděný videomapping, čili hra světel a stínů na kostele svatého Jakuba. Diváci jej budou moci zhlédnout během dne hned dvakrát.

Rozsvícení vánočního stromu a první svíce na adventním věnci uvedou tradičně starosta a farář se svým vánočním zamyšlením. Ještě před tím zazní tóny skupiny Ginevra, vystoupí žáci ze Základní umělecké školy Příbram a uvidíte také iluzionistické vystoupení Martina Kellmana.

Po rozsvícení vánočního stromu uvede Divadlo Víti Marčíka svůj Vánoční příběh, a komu se ještě nenaskytla příležitost zhlédnout videomapping, který byl promítán na letních slavnostech k 800. výročí města, bude mít další šanci právě během soboty. Večerní rozloučení bude patřit kapele Tomáš Kočko & Orchestr, jejichž moravská world music završí slavnostní den.

Adventní trhy začnou na náměstí 17. listopadu hned den po zahájení adventu. Ty se pak denně návštěvníkům otevřou až do 23. prosince. Nedělní den vyplní například hudební produkce poprockové Argemy, ohňová show nebo černé divadlo. Doprovodná hudební vystoupení pak nebudou chybět ani během dalších adventních nedělí, kdy uslyšíme dívčí kapelu The Apples a zpěvačku a šansoniérku Janu Vaculíkovou, či zpěváka Vlastu Horvátha.

Dopisy pro děti

Stálým nedělním hostem bude také Ježíšek a jeho dílna, ve které si děti s pomocí vyučujících z DDM Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou. „Děti mohou na náměstí 17. listopadu vhodit dopisy, které napsaly Ježíškovi, do speciální červené dopisní schránky k tomuto účelu určené.

Pro rodiče bude následně připravena „poštovní" služba Dopis od Ježíška. Ježíšek uloží odpovědi na dopisy na Městském úřadu Příbram (Tyršova 108, přízemí, Odbor kancelář města) a zde si je rodiče mohou od 12. prosince vyzvedávat," sdělila k novince mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

Kdo si neumí představit zahájení adventu bez ohňostroje, může v sobotu zavítat například do Hřiměždic, kde hasiči s místní radnicí připravili komornější program v podobě vážné hudby v kostele sv. Anny, který začíná v 16.30 hodin. Nebude chybět občerstvení, teplé nápoje, ochutnávka výrobků místních pekařek a na závěr se nad návsí rozzáří ohňostroj.

Po venkovním sobotním zahájení domů nemusíte. Taneční skupina Zářící ženy pořádá Adventní country bál v Pivovaru Podlesí, který začíná ve 20 hodin. Těšit se můžete na ukázky tanců různého žánru, nebude chybět výuka tanců, tombola a dětské vystoupení.

Autor: Markéta Lišková

22.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Služby - Úklidové práce - slušný plat 7 000 Kč Zavedená česká úklidová firma přijme spolehlivé pracovníky na večerní úklid v areálu ČZU v Praze 6 - Suchdole. Za dobře odvedenou práci nabízíme, v porovnání se zaběhlou praxí, velmi slušné platové podmínky. 6.000 -8.000 Kč. Nástup možný ihned a dále 1.10.2018, kdy se bude úklid rozšiřovat na další budovu. Rovněž přijmeme zkušenou obsluhu na mycí stroj. Tel.: 731 483 518, 603 441 440 Bankovnictví a finanční služby - Účetní junior/fakturantka 28 000 Kč Naše společnost S com s.r.o. zabývající se výstavbou optických sítí s dvacetipětiletou tradicí na českém trhu, hledá pečlivého a spolehlivého člověka na pozici: účetní junior/fakturant. Co budete dělat? Evidence došlé pošty, kontrola správnosti účetních dokladů, účtování přijatých, vydaných faktur a pokladny archivace dokladů. Cestovní ruch a hotelnictví - Recepční 24 000 Kč Společnost G - Reality hledá recepční pro své 4* hotely v Praze 1 a Praze 4. Hledáme denní a noční recepční na uvedené pozice. Požadujeme alespoň minimální praxi na dané pozici. Angličtinu na velmi dobré úrovni. Znalost hotelového programu Hores výhodou. Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní instrumentář 25 000 Kč Zubní instrumentáři Zubní instrumentářka. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: místo výkonu práce: Plzeňská č.p. 155/113, Košíře,, 150 00 Praha 5, kontakt: Teleshman Vadym, tel.: 602 453 730, e-mail: dcklamovka@seznam.cz, , Zubní instrumentářka nebo zdravotní sestra - angličtina B1, milé přátelské vystupování, praxe v oboru. Pracoviště: Dentální centrum klamovka s.r.o. - sídlo, Plzeňská, č.p. 155, 150 00 Praha 5. Informace: Vadym Teleshman, +420 602 453 730.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál