Přípravy na zahájení adventu na Příbramsku vrcholí

Příbramsko - Až když se na náměstí nebo na návsi objeví vánoční strom, člověku dojde, jak blízko už svátky jsou. Následující víkend bude ve znamení slavnostního zahájení adventu spojeného s rozsvěcením stromů a poněkud poklidnějším programem.

22.11.2016
SDÍLEJ:

Instalace žárovek na vánoční strom na Václavském náměstí v Pražské ulici v Příbrami.Foto: DENÍK/Markéta Jankovská

Jak jsme se v pondělí dopoledne mohli přesvědčit, žárovky už svítí na vánočním stromě na Václavském náměstí v Pražské ulici v Příbrami, kde je instalovala parta zaměstnanců technických služeb. Další parta montovala betlém na náměstí TGM pod vzrostlým
smrkem ze Solenic.

Ohňostroj při čertech

Tradiční zahájení adventu se uskuteční tuto sobotu na náměstí TGM, kde od 15 hodin uvidíte různá hudební a divadelní vystoupení, na chůdách mezi vámi „proletí" andělé, na místě bude také Ježíšek a jeho dílna a uvidíte i nějaká ta kouzla. Chybět nebude slavnostní rozsvícení vánočního stromu a také vánočně laděný videomapping, čili hra světel a stínů na kostele svatého Jakuba. Diváci jej budou moci zhlédnout během dne hned dvakrát.

Rozsvícení vánočního stromu a první svíce na adventním věnci uvedou tradičně starosta a farář se svým vánočním zamyšlením. Ještě před tím zazní tóny skupiny Ginevra, vystoupí žáci ze Základní umělecké školy Příbram a uvidíte také iluzionistické vystoupení Martina Kellmana.

Po rozsvícení vánočního stromu uvede Divadlo Víti Marčíka svůj Vánoční příběh, a komu se ještě nenaskytla příležitost zhlédnout videomapping, který byl promítán na letních slavnostech k 800. výročí města, bude mít další šanci právě během soboty. Večerní rozloučení bude patřit kapele Tomáš Kočko & Orchestr, jejichž moravská world music završí slavnostní den.

Adventní trhy začnou na náměstí 17. listopadu hned den po zahájení adventu. Ty se pak denně návštěvníkům otevřou až do 23. prosince. Nedělní den vyplní například hudební produkce poprockové Argemy, ohňová show nebo černé divadlo. Doprovodná hudební vystoupení pak nebudou chybět ani během dalších adventních nedělí, kdy uslyšíme dívčí kapelu The Apples a zpěvačku a šansoniérku Janu Vaculíkovou, či zpěváka Vlastu Horvátha.

Dopisy pro děti

Stálým nedělním hostem bude také Ježíšek a jeho dílna, ve které si děti s pomocí vyučujících z DDM Příbram vyrobí dárek s vánoční tematikou. „Děti mohou na náměstí 17. listopadu vhodit dopisy, které napsaly Ježíškovi, do speciální červené dopisní schránky k tomuto účelu určené.

Pro rodiče bude následně připravena „poštovní" služba Dopis od Ježíška. Ježíšek uloží odpovědi na dopisy na Městském úřadu Příbram (Tyršova 108, přízemí, Odbor kancelář města) a zde si je rodiče mohou od 12. prosince vyzvedávat," sdělila k novince mluvčí radnice Pavlína Svobodová.

Kdo si neumí představit zahájení adventu bez ohňostroje, může v sobotu zavítat například do Hřiměždic, kde hasiči s místní radnicí připravili komornější program v podobě vážné hudby v kostele sv. Anny, který začíná v 16.30 hodin. Nebude chybět občerstvení, teplé nápoje, ochutnávka výrobků místních pekařek a na závěr se nad návsí rozzáří ohňostroj.

Po venkovním sobotním zahájení domů nemusíte. Taneční skupina Zářící ženy pořádá Adventní country bál v Pivovaru Podlesí, který začíná ve 20 hodin. Těšit se můžete na ukázky tanců různého žánru, nebude chybět výuka tanců, tombola a dětské vystoupení.

Autor: Markéta Lišková

22.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič vysokozdvižných vozíků 16 170 Kč

Řidiči vysokozdvižných vozíků ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV. Požadované vzdělání: úsv. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 16170 kč, mzda max. 19635 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: ŘIDIČ VZV - nepřetržitý provoz - PROSTĚJOV, , Do nepřetržitého provozu (krátký/dlouhý týden, 2 směny/5 směn) ve strojírenské společnosti v Prostějově přijmeme řidiče VZV s praxí a ŘP sk. B., , !!! NOVĚ NAVÝŠENA MZDA 105 Kč/hod + !!! NOVĚ PŘÍPLATKY !!! - MOŽNO AŽ 120 Kč/hod + stravenky + možný příspěvek na ubytování., , Nástup možný ihned., , Jde o dlouhodobé zaměstnání na pracovní smlouvu., , Máte-li zájem nebo dotazy, kontaktujte nás na tel: 773 447 447 nebo pošlete svůj životopis na e-mail: prace@gasl.cz.. Pracoviště: Gasl cz s.r.o. - pobočka prostějov, Nerudova, č.p. 599, 796 01 Prostějov 1. Informace: Kontakt, +420 773 447 447.

Vzdělávání a školství - Přijmeme pedagoga pro I. stupeň ZŠ 27 000 Kč

ZŠ a MŠ Suchodol hledá do svého kolektivu učitele/ku pro první a druhou třídu ZŠ. Práce na plný, nebo částečný úvazek. Nabízíme moderní vybavení, příjemné prostředí a dobré platové ohodnocení 23.000-27.000 Kč. Možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou.

Doprava a logistika - Řidič s vlastním vozem letiště 35 000 Kč

Řidič letiště Přijmeme řidiče s vlastním úsporným vozem s klimatizací (kombi výhodou) pro odvoz zákazníků z Prahy na Letiště Praha. Tržba z jedné zakázky 400-650 Kč, naše provize 20 %. Nabízíme až 6 zakázek denně (dle Vašich časových možností), pokud chcete hodně jezdit, odnesete si 35.000 Kč čistého měs. Požadujeme čistý TR, ŘP sk. B, bydliště v Praze. Neomezujeme stáří vozu, žádáme výborný technický stav. Vratná kauce 7.000 Kč (lze splácet). Nástup ihned. Nepřijímáme řidiče jiných dispečinků.

Obchod - Prodavačka květin na HPP pro P1 23 400 Kč

Přijmeme prodavačku květin do kamenného obchodu na Prahu 1, krátký/dlouhý týden. Nástup možný ihned! Příjemné pracovní prostředí. Výhodné platební podmínky - HM 23.400 Kč.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál