Propadli gospelům: Sbormistryni je teprve 17 let a už má respekt

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Adventní povinnosti ve více ostravských rodinách jdou stranou na úkor zpěvu religiózních textů v americké angličtině.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Členové Family Gospel Ostrava "trénují" na tři vánoční koncertyFoto: Deník/Lukáš Kaboň

To členové Family Gospel Ostrava trénují na tři vánoční koncerty, které mají v úterý 13. ve Slunečnici v Porubě, v pátek 16. v modlitebně Církve adventistů ve Svinově a v sobotu 17. prosince ve Lhotce pod Ondřejníkem.

Sbor vede na zkouškách v Cooltouru, kromě Martina Bazaly, teprve sedmnáctiletá studentka Kateřina Vopalecká. A to pevnou rukou!

„Poznali jsme ji na jedné z našich gospelových škol. Katka má obrovský talent, dobře zpívá a gospel ji chytil tak, že začala dirigovat. Investuje do toho svůj talent a obrovsky roste," uvedl spoluzakladatel Family Gospel Ostrava Radim Raszka.

Zpívání gospelů, jak doplnil, je v Česku populární. Byť ještě ne tak, jako v Polsku či Německu (kde se lidé spolu učí zpívat i na stadionech). Vědomi si toho jsou v beskydské Lhotce, odkud vypraví autobus, aby ostravský gospelový sbor do jejich obce na hodinový koncert dopravil.

Autor: Radek Luksza

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál