Propadli gospelům: Sbormistryni je teprve 17 let a už má respekt

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Adventní povinnosti ve více ostravských rodinách jdou stranou na úkor zpěvu religiózních textů v americké angličtině.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Členové Family Gospel Ostrava "trénují" na tři vánoční koncertyFoto: Deník/Lukáš Kaboň

To členové Family Gospel Ostrava trénují na tři vánoční koncerty, které mají v úterý 13. ve Slunečnici v Porubě, v pátek 16. v modlitebně Církve adventistů ve Svinově a v sobotu 17. prosince ve Lhotce pod Ondřejníkem.

Sbor vede na zkouškách v Cooltouru, kromě Martina Bazaly, teprve sedmnáctiletá studentka Kateřina Vopalecká. A to pevnou rukou!

„Poznali jsme ji na jedné z našich gospelových škol. Katka má obrovský talent, dobře zpívá a gospel ji chytil tak, že začala dirigovat. Investuje do toho svůj talent a obrovsky roste," uvedl spoluzakladatel Family Gospel Ostrava Radim Raszka.

Zpívání gospelů, jak doplnil, je v Česku populární. Byť ještě ne tak, jako v Polsku či Německu (kde se lidé spolu učí zpívat i na stadionech). Vědomi si toho jsou v beskydské Lhotce, odkud vypraví autobus, aby ostravský gospelový sbor do jejich obce na hodinový koncert dopravil.

Autor: Radek Luksza

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Gastronomie - Kuchař/ka na krátký/dlouhý týden 30 000 Kč Do nové restaurace "Stodola Herink" v Herinku u Průhonic, přijmeme kuchaře nebo kuchařku na krátký/dlouhý týden. Nabízíme 30.000 Kč/měsíc čistého, vše na výplatní pásce, bonusy a benefity, přátelské prostředí a práci v nově a skvěle vybavené kuchyni s nejmodernějšími technologiemi. Administrativa - Administrativní pracovnice 16 000 Kč Administrativa Přijmeme administrativní pracovnici do řeznictví v ČB. Pracovní náplň je vedení interního účetnictví (pokladna, sklad - program winshop, související administrativa). Pracovní doba: 11h – do 18:30. Praxe výhodou, nástup možný ihned. Zaměstnancům dáváme stravenky, plat je jim zasílán do 5. dne v měsíci, jsme schopni zajistit i bydlení. Obchod - Prodavačka na čerpací stanici 27 000 Kč Přijmu pokladní na čerpací stanici KM Prona na Průmyslové ulici v Praze 10 u stanice autobusu. Práce na denní a noční směny, krátký/dlouhý týden. Příplatky za noční směny a za víkendy. Stavebnictví - Hledáme mistry 39 200 Kč Hledáme mistry Hledáme vedoucí prací - mistry pro práce na železničním svršku pro provozovny P10 Vršovice a Benešov u Prahy. Místem práce je Pha a blízké okolí. Nástup možný ihned. Jednosměnný provoz, pracovní doba 6,30-15,00 hodin. Bonusy - 13. plat, příspěvek na životní pojištění 2.500 Kč měs., předdovolenkový příspěvek, cestovní náhrady, 25 dní dovolené, proplacení přesčasových hodin.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY