Radimská kaple Nejsvětějšího Vykupitele po roce ožije adventním koncertem

Radim - Kaple Nejsvětějšího Vykupitele v Radimi na Kolínsku, která v tomto roce prošla rekonstrukcí přivítá první návštěvníky v pátek 2. prosince. Stejně jako loni, rak i letos je v prostorách pseudogotické kaple připravený adventní koncert. Tentokrát je věnovaný oslavám výročí 700. narození Karla IV. a 175. narození Antonína Dvořáka.

2.12.2016
SDÍLEJ:

Adventní koncert v RadimiFoto: Deník/ Lucie Mašínová

Do radimské kaple se po roce vrátí Jakub Hrubý, člen souboru opery Národního divadla v Praze a Jan Thuri, který je předním mladým hobojistou současnosti. Po studiích na Pražské konzervatoři studoval na Vysoké hudební fakultě v Utrechtu pod vedením E. Rombouta, který je jedním z nejznámějších absolventů proslulého H. Holligera.

Pozvání tentokrát přijala i Zuzana Němečková, která zahraje na varhany. Tato nadaná dáma studovala varhanní hru na Pražské konzervatoři a pak u profesora Jana Hory na pražské AMU. Získala řadu ocenění a je laureátkou varhanní soutěže Pražského jara 1984.

Kromě skvělého hudebního zážitku na místní čeká také nově opravená kaple. Zatímco v loňském roce se koncert konal v prostoru, kde se loupala omítka, dnes se milovníci kvalitní hudby mohou těšit na nádhernou výmalbu, která ke kapli neodmyslitelně patří. Koncert začne v 19.00 hodin.

Další vánoční koncert v kapli je nachystaný na neděli 18. prosince. Nejkrásnější koledy z Moravy a Slezska zazní z úst dětského pěveckého sboru vedené Lindou Matouškovou. Jako hudební doprovod se představí Blanka Zedníková, Anna Svrčinová, Ludmila Zedníková, Marek Hovorka a Filip Zícha.

Autor: Lucie Mašínová

2.12.2016
SDÍLEJ:

SERVIS


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

< Zpět na Vánoční speciál

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY