Rakovnicko: vánoční koledy si spolu zazpíváme už pošesté

Rakovnicko - Rok se s rokem sešel a je to opět tady. Ve středu 14. prosince se uskuteční už šestý ročník akce pořádané pod záštitou regionálních Deníků - Česko zpívá koledy. Letos se lidé sejdou na sedmi místech Rakovnicka, aby si v uvedený den přesně v 16 hodin společně po celé České republice i s krajany v zahraničí zazpívali pět koled.

11.12.2016
SDÍLEJ:

Česko zpívá koledy i na RakovnickuFoto: Rakovnický deník

Zpívat se bude tradičně v Čisté, Zavidově, Novém Strašecí, Krušovicích, Městečku, Hořesedlích, Pavlíkově, a zajet se podívat můžete také do nedalekých Lán. Zazní oblíbené koledy Nesem vám noviny, Půjdem spolu do betléma, Pásli ovce valaši, Narodil se Kristus Pán i méně známější Veselé vánoční hody.

Místní pořadatelé si pro akci Česko zpívá koledy mnohde připravili zajímavý doprovodný program. Drobné občerstvení bude všude zajištěno. Na internetových stránkách www.ceskozpivakoledy.cz je možné si stáhnou zpěvník a všechny koledy si poslechnout.

V Městečku se bude zpívat u restauraci U Hanušů.V Čisté je naplánováno setkání u vánočního stromečku za radnicí. V Krušovicích se bude zpívat v místním kulturním centru a akce bude spojena s výrobou vánoční dekorace.

Lidé z Lán a okolí se ke společnému zpívání sejdou na náměstí u restaurace Narpa. Koledy budou předzpívávat členové pěveckého sboru Chorus Laneum. V Hořesedlích si koledy zazpívají tradičně u budovy obecního úřadu a mateřinky. V Pavlíkově se zpívá tradičně u kostela.

Na všech místech v uvedených obcích bude zajištěno drobné občerstvení.

Autor: Jana Elznicová

11.12.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
< Zpět na Vánoční speciál